The Equalizer – Adalet (2014)
Sinema tarihinin en soğuk kanlı, sakin ve zeki karakterlerinden birini izledim (tabi ki hiçbiri No Country For Old Man filmindeki Javier Bardem kadar olamaz) film biter bitmez de hemen yazmalıyım dedim. Adalet filminde, zaten çok sevdiğim Denzel Washington yine çok başarılı bir karakteri canlandırmış.

Eski bir ajan olan Bob McCall, kendini emekli etmiş, kurduğu düzende huzurlu huzurlu yaşayan bir abimiz. Ama şehirdeki Rus mafyası onu eski günlere dönmeye zorluyor. İçindeki adalet duygusunu bastıramayan Bob’un da geri dönüşü muhteşem oluyor.

Öyle pat küt tekmelerin yumrukların havada uçuştuğu saçma kavga sahnelerinin olduğu değil, daha zekice taktiklerin kullanıldığı, “vay be baya başarılı” demenize neden olacak bir senaryosu var. Olaylar ağır ilerliyor ama tempo hiç düşmüyor. Bob McCall karakterini ben biraz Taxi Driver’dan Travis’e benzettim. Denzel Washington’a kötü adam rolünde Marton Csokas eşlik ediyor ki o da karakterinin hakkını vermiş. Saniyelik bir sahnede Dan Bilzerian var, yakalayana içkiler bizim ekipten :)

İyi seyirler şimdiden!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir