Kripto Vurgun (Crypto) – 2019
Kripto Vurgun Polisiye film önerileri

Son zamanlarda artık normal paranın yerini almaya başlayan kripto para ile ilgili bir film olması dikkatimi çekti. Aslında belli bir amacım ve beklentim olmadan filmi izlemeye başladım. Karşıma polisiye ve biraz da gerilim karışımı bir film çıktı. Film ile ilgili hiç bilgi almadan film önerileri yazılarına bakmadan gitmiş olmam filmin konusunun sürpriz olmasına sebep oldu. Filmde Martin adlı genç bir ajanın verdiği mücadeleye şahit oluyoruz. Ajanın mücadelesi kara para aklama ile ilgili. Bu mücadelesine yolsuzluklar karışmaya başlayınca film heyecanlı hale geldi.

Polisiye film önerileri içerisinde sonradan benimle aynı düşüncede olanlar var mı diye baktığımda gerçekten filmin vermek istediği mesaj ve duygunun genelde aynı olduğunu gördüm. Birçok kişi benimle aynı düşüncede olduğu için filmi doğru anlamışım diye düşündüm. Kripto Vurgun adından da anlaşılacağı gibi bir vurgunu anlatıyor.  Ajan Martin karmaşık bir yolsuzluk olayını çözmesi için görevlendirildi. Bu kısma kadar her şey normal olarak ilerlerken Martin babası Martin Sr ile kardeşi Caleb ile karşılaşıyor. Bu iki kişi New York’ta yaşamaktadır. Bu şehre gelen ajanımız burada karmaşık bir yer altı dünyasının içine düşer. Burada bir taraftan yer altı dünyasını çözmeye çalışırken bir taraftan da ailesi ile yüzleşmeye başlamıştır.

Filmi izlemeye gelirken biraz ekonomik kavramları bilmek gerektiğini düşünüyorum. Çünkü filmde çok sayıda finans ile ilgili kelime var. Bu konularla ilgiliniz yoksa bu kısımları es geçmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü bu kavramları anlamaya çalışırken birçok noktayı kaçırabilirsiniz.  Hele bir de kripto para kavramları var ki onları hiç anlamadım. Olaylar sanal para yolsuzluğuna dönüştüğünde olayları anlamanız biraz daha zorlaşıyor.

Filmde Kurt Russell, Beau Knapp ve Luke Hemsworth gibi isimlerin yer alması filmin izlenebilirliğini biraz olsun benim için arttırdı. Film bir polisiye filmi iken aralarda ailevi sorunların devreye girmesi biraz olayların aksiyon kısmını bence kesintiye uğratıyor. Beklentisiz izlediğim için beğendiğimi söyleyebileceğim bir film.

Vizyon tarihi: 19 Temmuz 2019  (1s 45dk)
Yönetmen: John Stalberg Jr.
Oyuncular: Luke Hemsworth, Alexis Bledel, Kurt Russell devamı
Tür: Gerilim, Polisiye
Ülke: ABD

Kripto Vurgun Fragman


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir