Seventh Son – Yedinci Oğul (2014)
Merhaba arkadaşlar yine bir macera filmi ile karşınızdayım. Film bir macera filmi olduğu kadar fantastik film sevenlere de hitap ediyor. Bu film ABD, İngiltere, Çin ve Kanada ortak yapımı bir filmdir. Ayrıca bu film bana biraz Hobbit filmini de anımsattı. Filmin baş rollerinde yer alan isimler ise şöyle; Jeff Bridges, Ben Barnes, Julianne Moore, ve Alicia Vikander’dir arkadaşlar. Filmin baş rollerinde oldukça deneyimli isimler yer alıyor.

Filmin konusuna gelecek olursak; Efsanelerle sihrin çarpıştığı bir evrende tarikatın geriye kalan son savaşçısı olan Master Gregory (Jeff Bridges) olağanüstü güçlerle doğmuş olan son Yedinci Oğul’u bulmak için yola çıkar. Bu savaşçının adı Tom Ward’dır (Ben Barnes). Tom çiftçi olarak hayatını sürdürmektedir. Kimse onun bir kahraman olacağına inanmaz. Tom bu yolculukta rehberine yardım etmeyi kabul eder ve kötü güçlerle savaşmak için eğitim almaya başlar.

Tom’un başa çıkması gereken ilk gerçek zorluk rehberi yanında yokken kötü ruhlu Anne Malki’nin (Julianne Moore) hapsolduğu yerden kaçmasıyla olacaktır. Tom şimdi hem kötü ruhlarla tek başına savaşmalı hem de Anne Malki’ni yeniden hapsolduğu yere göndermek zorundadır.

IMDb Puanı: 6.0/10


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir