The Maze Runner – Labirent: Ölümcül Kaçış (2014)
The Maze Runner, sadece ilk filmiyle bile en sevilen ve önemli serilerden biri olacağını kanıtladı. Yine bir kitap uyarlaması olan filmin en beğendiğim yanı kendi kurduğu dünyaya izleyiciyi öyle çok inandırıyor ki sizde filmi izlerken onlarla beraber labirentin içinde oluyorsunuz. Konu olarak zaten cazip bir havası var filmin ilk saniyesiyle beraber gizem unsuru kafanıza yerleşiyor. Aksiyon kısmı da gayet fazla olan filmi izlerken sıkılma ihtimalinizin olduğunu düşünmüyorum.

Filmin konusu ise Thomas adlı genç gözlerini açtığında hiçbir şey hatırlamamaktadır. Zamanla sadece ismini hatırlayabilen Thomas bir sürü çocukla beraber bir yerde hapsolduğunu anlar. Bulundukları yerin belli kuralları vardır. Her sabah bulundukları yerin kapısı açılır ve burası bir labirente çıkar. Her akşamda bu kapı kapanır. Eğer ki o sürede labirentten çıkamazlarsa ertesi günü çıkaran daha olmamıştır. Her ay yeni bir kişinin bir kutuyla gönderildiği yerde çocuklar hayatta kalmak için belli bir sistem ve dayanışma oluşturmuşlardır. Bunların hepsi Thomas geldikten sonra değişir oradan çıkabilmek için elinden geleni yapmaya başlar.

Başrollerinde Dylan O’Brien, Kaya Scodelario, Thomas Brodie-Sangster, Will Poulter ve Ki Hong Lee oynamaktadır. Devam filmleri de gelecek olan bu filmi izlemeyi düşünen herkese öneriyorum. Şimdiden iyi seyirler.

FRAGMAN


Yorumlar

  1. ssgenc55

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir