Apokalipto (2007)
Bu filmle ilgili olarak ilk bahsetmek istediğim şey yönetmen koltuğunda oturan Mel Gibson olacak. Yönetmenliğini üstlendiği 4. film olan Apokalipto, bende izlediğim bir çok filmden farklı bir tat bıraktı. Bunun en belirgin sebepleri büyük bir ilgi duyulmasına rağmen haklarında pek fazla şey bilmediğimiz Mayalarla ilgili bir film olması ve bu filmi bize olabilecek en gerçekçi şekillerde sunmasıdır. Büyük bir risk alarak filmin tamamını maya dilinde çeken ve oyuncuların yerel insanlar olup rollerinin hakkını vermesiyle Gibson izlemesi son derece keyifli, sürükleyici ve gerilim dolu bir hayatta kalma hikayesi sunuyor bizlere.

Filmin konusuna değinirsek Maya Uygarlığında kendi halinde yaşayan basit bir kabileye askerler tarafından saldırı gerçekleşir. Bu saldırının amacı ise tanrılarına kurban sunmak istemeleridir. Bu saldırı sırasında karısını ve oğullarını saklayan Jaguar Paw kabilesindeki erkeklerle beraber esir düşmüştür. Maya Uygarlığının kalbine getirilen esirler idam edilmeye başlanırken Jaguar Paw’ ın şansı biraz daha yaver gidecektir. Artık kalbinde korkuya yer vermeyen Jaguar karısını ve çocuğunu geri dönüp kurtarmak için amansız bir mücadeleye başlar.

Mayaların son zamanlarında geçtiğini tahmin edebileceğimiz bu filmde Jaguar Paw’ ın hikayesi sizi soluksuz bir maceraya çağırıyor. Aksiyona ve drama doyacağınız bu filmi izlemeyi düşünüyorsanız hiç tereddüt etmeden açabilirsiniz. Şimdiden herkese iyi seyirler.

FRAGMAN


Yorumlar

  1. furkn

    Cevapla

  2. ssgenc55

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir