Room – Gizli Dünya (2015)
Merhaba arkadaşlar şimdi size önereceğim film bir dram filmi. Filmin konusunu açıklamadan önce size film hakkında bazı bilgiler vermek istiyorum.

Birincisi şu; Bu film Emma Donoghue’nun Aynı adlı çok satan romanından beyaz perdeye uyarlanan film arkadaşlar.

İkincisi ise; Bu film en iyi yönetmen, en iyi uyarlama senaryo,  en iyi film ve en iyi kadın oyuncu dallarında Oscar’a aday gösterilmiştir. Filmimizin baş rol oyuncusu olan Brie Larson bu filmle en iyi kadın oyuncu ödülünü de almıştır. Aynı zamanda bu film Altın Portakal adlı ödül töreninde de birçok dalda aday olarak gösterilmiş ve yine filmimizin baş rol oyuncusu Brie Larson bu ödül töreninde de en iyi kadın oyuncu ödülünü almmıştır.

Filmimizin oyuncuları; Brie Larson,  Jacob Tremblay,  Joan Allen,  William H.  Macy’dir arkadaşlar.

Filmimizin konusuna gelirsek; 17 yaşında bir kadın olan Joy ( Brie Larson) bir adam tarafından kaçırılır. Tam 7 yıl boyunca bir evin arka bahçesinde ki barakada yaşamını sürdürür. Kaçıran kişi olan Old Nick ne yazık ki kadına tecavüz eder. Daha sonra Jack  (Jacob Tremblay) adında erkek bir çocuk dünyaya getirir. Oğluyla birlikte bu barakada dış dünyadan tamamen habersiz bir şekilde yaşarlar. Ama artık Joy daha fazla dayanamaz ve bu barakadan kaçmak için oğlu ile birlikte planlar yapmaya başlar.

Evet arkadaşlar filmimizin  konusu yukarıda yazdığı gibidir. Açık konuşmak gerekirse ben filmden çok etkilendim. sizinde etkilenecğinizi düşünüyorum.

Filmin IMDb Puanı: 8.2

İYİ SEYİRLER…

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir