Ölüm Oyunu: Son Kurban (2019)
Korku, Gerilim Film Önerisi

Film adından da anlaşılacağı gibi gerilim dolu anlar yaşatacak bir film. Konusuna gelecek olursak, bir grup genç insanın ormana gidip birlikte paintball oynaması üzerine kurulu olduğu söylenebilir. Gençler oyun oynarken bir grup enteresan tipli insanlar filmin başkahramanının kız kardeşini gizlice kaçırıyorlar. İşte film ve aksiyonlu sahneler bu bölümden sonra kendini göstermeye başlıyor. Filmi ilk izlemeye başladığınızda kendinizi katilleri ve kaybolan insanları bulmaya odaklayabilirsiniz.

Aksiyon filmleri genellikle izlenilebilir fakat işin içine gerilim girdiğinde çoğu insan izlemeye cesaret edemeyebilir. Filmi başta sona tarif edersek bir koşuşturma içinde geçeceğini söyleyebiliriz fakat bir diğer yanı ise filmin gayet zihin kurcalayan tarafıdır. Bilirsiniz bir filmde kaybolan veya öldürülen biri olduğu zaman o film katili bulana kadar birçok aksiyon yaşar buda o tarz filmlerden biri olarak görülebilir aslında. Ölüm Oyunu: Son Kurban filmini en çok korku ve gerilimli filmi izlemeyi sevenlere film önerileri olarak sunulabilir.

Oyuncu kadro ve filmin kendi konusu ile fark oluşturan Ölüm Oyunu: Son Kurban filmi gayet özgün ve kaliteli içeriklerin bulunduğu gerilim filmi önerileri arasında önemli bir film olarak nitelendirebiliriz. Filmin ana kahramanlarının çok tanınan, bilinen ve deneyimli oyuncular olması zaten filmi izlemeden beğenilmesini bize zorunlu kılan etkenlerden biridir.
Bazen filmin konusu ne kadar kaliteli ve ilgi çekici olursa olsun, eğer oyuncu kadrosu yeterli verimliliği göstermediyse ve buna kapasitesi yeten oyuncular değillerse filmi izlemek için insanlar çok da talepte bulunmayacaklardır. Bu konuda iş senariste ne kadar düşüyorsa yönetmenine de bir o kadar çok fazla düşüyor. Eğer oyuncu yetersiz görülürse izleyenlerin acımasız yorumları kaçınılmaz olacaktır.

Olası kötü yorumlardan dolayı film zarar görürse bununla birlikte hem oyuncular, hem yönetmen hem orada bulunan tüm çalışan insanlar zarar görecektir. Yani bir filmin iyi çekilmesi kadar iyi ve verimli oynanabilmesi de oldukça önemlidir. Tabi ki de iş burada sınırlı kalmamakla birlikte Ölüm Oyunu: Son Kurban filminin kalitesi, onun oluşturulma metni olan yazarlarının da payıdır. Her ne kadar oyunu oyuncu da oynasa, oyuncunun ne oynayacağına karar veren ve belirleyen kişiler de yazarlardır. Konunun akıcı, izleyiciyi sıkmayan şekilde yazılması herkesin yararınadır.

Vizyon tarihi: 23 Ağustos 2019(1s 48dk)
Yönetmen: Christopher Wells
Oyuncular: Rick Irwin, Michaela Sprague, Jake Katzman
Tür: Korku, Gerilim
Ülke: ABD

Ölüm Oyunu: Son Kurban FRAGMAN


Yorumlar

  1. furkan

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir