Mogli: Orman Çocuğu – 2019
Mogli: Orman Çocuğu Disney uyarlamasının ardından, daha karanlık bir uyarlamayla Netflix ile karşımıza çıkıyor. Çocukların izleyebileceği bir filmden ziyade, daha çok biz yetişkinlere hitap ediyor. İnsanların ormana gelişi ile orada ki yaşamı nasıl tehdit etmeye başladığını ve Shere Khan adlı kaplanın insanlara saldırıp öldürdüğünü anlatıyor, farklı bir yorum katıldığını izleyeme başladığınızda anlayacaksınız. Mogli ise kaplanın saldırdığı insanlardan sağ kalan tek kişidir. Henüz daha bir bebek olan Mogli, ormanda bulunuyor ve kurtlar tarafından bir kurt yavrusu gibi yetiştiriliyor.

Mogli’nin bu şekilde yetişiyor olması ormanda ki hayvanlar ile insanlar arasında ki bir barış için umut doğuruyor. Fakat Shere Khan (Kaplan) diğer insanlar gibi Mogli’nin de öldürülmesi gerektiğini kafasına koymuştur. Şayet ormanın şuan ki lideri yaşlı kurdun yerine geçmeyi amaçlayan Shere Khan (Kaplan) için Mogli’yi öldürmek kendi gücünü kanıtlaması için bir fırsattır. Kurt sürüsü Mogli’yi kaplandan korumak için onu hızlı bir şekilde eğitmek ve insanlarla aralarında çıkabilecek bir savaşın önüne geçmesi için gayret gösterirken, Mogli henüz daha bir insan olduğunun farkında bile değildir. Bu gerçeği ona söylediklerinde Mogli’nin onlara olan güvenini kaybedeceğini ve onlardan uzaklaşacağını düşünmektedirler.

Netflix yapımı olan Mogli’nin yönetmen koltuğunda ise Andy Serkis’in yer alıyor. Mogli: Orman Çocuğu filminde, efektlerin gerçekçiliği ve hayvanların hareketlerinin gerçeğe yakın oluşu harikaydı. Film beklentilerimi karşıladı ve tekrar tekrar çekilen filmlerde ki korkum izlerken sıkılmaktır fakat izlerken gerçekten hiç sıkılmadım. Filmde ki duyguyu izleyiciye çok iyi aktarmışlar ayrıca seslendirmelerde çok başarılıydı. Sizlerinde sıkılmadan izleyeceğinizi düşünüyorum ve izlemenizi tavsiye ediyorum.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir