Instructions Not Included – Çocuk Büyütme Rehberi (2014)
çocuk, büyütme, sanatı, instructions not includedBu filmi nasıl anlatıcam size bilemiyorum şuan gerçekten o kadar güzeldi ki beklentilerimin çok üstünde çıktı. Filmin genel havası çok tatlıydı film boyunca bir tebessüm oluşuyor yüzünüzde, bazı sahneleri gerçekten çok komikti izlerken çok eğlendim. Ama bununla beraber film o kadar dokunaklıydı ki duygusallığın tavana vurduğu anlarda oldu. 2 saatlik film boyunca güldüm, sinirlendim, gözlerim doldu, empati yapmaya çalıştım ve film bittiğinde iyi ki izlemişim dedim. Meksika yapımı bu film beni etkilemeyi başardı. Film bitip yazılar akmaya başladığında yerimden kalkamadım. Boğazımda bir düğüm oldu iyi ki de kalkamamışım en son bir sahne daha çıktı yazılardan sonra onu da izlemiş bulundum.

Konusu ise filmimizin, Valentin sorumluluk sahibi olmayan ve bağlanmaktan korkan bir adamdır. Bu yüzden sürekli hayatına yeni kadınlar sokar ve anı yaşamaya çalışır. Bir gün eski sevgilisi kapısına bir bebekle gelir. Taksiye para vermek için borç para alıp giderken bebeği de Valentine bırakıp kaçar. Bir anda baba olduğunu öğrenen Valentin bunu yapamayacağını düşünüp eski sevgilisini bulmak için Amerika’ ya gider. Bu yolculuk sırasında kızına alışır ve birlikte bir hayat kurarlar. Kızı büyüdükçe annesinin özlemini de çekmektedir. İşte Valentin’ in bunu nasıl çözmeye çalıştığını, aralarında ki ilişkiyi ve karşımıza çıkacak bir sürü sürprizi filmde izliyoruz.

Filmi izlerken bir erkek olarak baba olmanın hayalini kurmuş bulundum bu yönde etkileyici ve imrendirici bir film. Son olarak filmden bir cümleyle kapanışı yapalım. ”10 dolarlık taksi parası hayatınızın en iyi yatırımı olarak sonuçlanabilir.” Hepinize şimdiden iyi seyirler.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir