Pleasantville – Yaşamın Renkleri (1998)
 

Konusunu hep duyduğum ve merak ettiğim ama bir türlü izleme fırsatı bulamadığım bir filmdi Pleasantville. İsminin Türkçe çevirisi beni dehşete düşürse de o konuya çok değinmeyeceğim ama “Güzel Köy” falan deselermiş daha iyi olabilirmiş :)

Her neyse, izlemesi inanılmaz keyifli çok tatlı 2 saat geçirmenizi sağlayacak olan filmin başrollerinde Reese Witherspoon ve Tobey Maguire var. 1998 yapımı olduğundan herkes gencecik! Henüz toy bir delikanlı olan Paul Walker da az ve öz olarak bulunuyor filmde. David ve Jennifer birbirine pek benzemeyen iki kardeştir. David’in en sevdiği şeylerden biri tv’de yayınlanan Pleasantville adlı diziyi izlemek. Pleasantville, her şeyin, herkesin mükemmel olduğu, doğal afetlerin, kavganın, başarısızlığın, seksin bile olmadığı bir kasaba. Herkes huzur içinde mutlu mesut yaşamakta orada. Bir akşam David ve Jennifer tv başında bu dizi yüzünden kavga ederlerken birden kendilerini dizinin içinde bulurlar. Harika bir düzende yaşayan Pleasantville’de kendi bildikleri hayatı yaşamaya başladıklarında da muhteşem bir kaos başlar..

Yer yer siyah beyaz yer yer renkli olan film asla sizi sıkmıyor, hem komik hem şaşırtıcı bir yapım. Hikayede, bildiklerinden farklı şeylere tepki gösteren, yeniliği, içinden geldiği gibi olmayı kabullenemeyen insanları gördüğümde canım ülkemi düşündüren filmi henüz izlemediyseniz bu hafta sonu son derece uygun bir zaman bence!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir