Nefesini Tut – Don’t Breathe (2016)
Gerilim ve korku türü sevenler için tam aradığınız tarzda film önerisi ile karşınızdayım. Nefesini Tut (Don’t Breathe) filmi ilk dakikasından itibaren izleyiciyi ekrana kitlemeyi başarıyor ve yüksek dozda gerilim içeriyor. Stephen Lang (The Blind Man) film de mükemmel bir oyunculuk sergilemiş filmde ki oyunculuğu beni çok etkiledi.

Nefesini tut filmin konusuna gelecek olursak, üç arkadaşın Rocky, Money ve Alex ufak çaplı soygunlar yaparak daha iyi şekilde yaşamlarını sürdürmenin peşindeler. Yaptıkları soygunlar da yakalanmamak için çok farklı bir yönteme başvuruyorlar şöyle ki; hırsızlık yapmak için girdikleri evlerden nakit paraları almıyorlar sadece değerli eşyaları alıyorlar ve çaldıkları eşyaların değerinin on bin doları geçmemesine dikkat ediyorlar. Bu sayede hırsızlık yaparken yakalansalar bile hafif bir ceza ile kurtulacaklar.

Küçük çaplı hırsızlıklardan fazla para kazanamayan üç arkadaş, evin de yüklü miktarda parası olan ve gözleri görmeyen The Blind Man’ın evine girmeye karar veriyorlar. Yapacakları hırsızlıkta eğer yakalanırlarsa çalmayı planladıkları paranın çok fazla olacağı için yüksek cezalarla karşılaşabilirler fakat her şeyin yolunda gideceğine kendilerini inandırıyorlar ne kadar zor olabilir ki kör bir adamı soymak? Fakat hiç beklemedikleri bir şekilde yanılırlar, evine girdikleri adam aslında bir savaş gazisidir girdikleri evde kapana kısılan Rocky, Money ve Alex oradan çıkamazlar ise The Blind Man onları bulup öldürecektir.

İMDB Puanı : 7,2

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir