Annabelle 3 (2019)
Annabelle 3 Film Önerileri

Yaşamına ara ara korku katmayı sevenler için çok uygun bir film olan Annabelle 3’ü izlemek üzere psikolojinizi hazırlayıp filmi izlemelisiniz. Bunu ben özellikle akşam son seansı izleyerek daha da korkunç hale getirdim. Geçmişte izlediğim pek çok korku filmini bu filmi izlerken zihnimden geçirdim. Korku Seansı, The Nun gibi filmler bu film için bir ön hazırlık diyebilirim. Bu filmi izlemeye gitmeden önce film önerileri olarak yazılanları bilerek okumadım. Çünkü korkmak kişiden kişiye değişen bir özelliktir diye düşünüyorum. Bunun için de bu filmin sadece korku filmi olduğunu bilerek gidip izledim.

Filmin konusu klasik gibi görünse de yani bildiğimiz bebekli korku filmi senaryolarına benzese de efektlerin biraz aşırı kullanılması kalbimin çok daha hızlı atmasını sağladı diyebilirim. Bu filmi izlerken bir ara efektleri duymadan filmden korkup korkmayacağıma bakmak için kulaklarımı kapattım. Filmin büyüsünün ve korkuyu oluşturan kısmın bu seslerde gizli olduğunu anladım. Yani efektler senaryonun biraz önüne geçti. Korku filmi önerileri içerisinde bu filmin ilk sıralarda yer alamayacağını düşünebilirsiniz.  Bu düşüncede haklı olabilirsiniz ama filmi izlemeye başladığınız an istemeden bir korku evrenine giriyorsunuz.

Annabelle 3’te diğer serilerde olduğu gibi Ed ve Lorraine Warren çiftinin cin ve şeytan araştırmaları devreye giriyor. Bu çift bebek Annabelle’in zararlarından insanları korumak istiyorlar. İlk başta siz de normal insansınız niye böyle bir eyleme kalkışıyorsunuz diye geçirdim içimden, haklıymışım. Gerçekten de Ed ve Lorraine Warren bu kötü ruhlu bebeğin yapacaklarının önüne ne yaparlarsa yapsınlar geçemiyorlar. Hatta Annabelle’yi hapsetmenin cezasını 7 yaşındaki kızlarını onun hedef olarak belirlemesiyle ödüyorlar.

Bu filmi izleyen biri olarak tavsiye edip etmediğimi soruyorsanız bu konuda size dürüst davranacağım. Çok da gerekli değil ama biraz korkayım,  heyecan yaşayayım diyorsanız gidin derim ama kulaklarınızı kapatmayın çünkü kapatınca çok da korku yaşayamıyorsunuz.  Korku film önerileri içerisinde film ile ilgili farklı düşüncelere rastlayabilirsiniz. Dediğim gibi korku kişinin o anki ruh haline göre değişen bir özellik. Ben korkmuş olabilirim ama siz hiç korkmayabilirsiniz. Buna karar vermek için izleyin derim.

Yayın tarihi: 26 Haziran 2019 (ABD)
Film Türü: Korku
Yönetmen: Gary Dauberman
Senaryo: Gary Dauberman, James Wan
Yapımcılar: James Wan, Peter Safran
Yapım şirketleri: Atomic Monster Productions, New Line Cinema, The Safran Company

Annabelle 3 Fragman


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir