Kiss Kiss Bang Bang (2005)
Kiss Kiss Bang Bang filmi izleyicilere bolca aksiyon sahnesi, zekice hazırlanmış espriler bununla beraber bolca kahkaha ve çözülmeyi bekleyen bir cinayet sunuyor. Kara mizah filmleri beni her zaman fazlasıyla içine çekmiştir. Bu filmi ne komedi ne de sadece kurgu ve aksiyon türüne keskin bir şekilde ayıramayız. Filmi izlerken bunların hepsini güzel bir karışım şeklinde görüyoruz. Ayrıca film izlenirken dikkat edilmesi gereken ipuçlarıyla dolu hatta filmin içinde bazı yerlerde bunu gösteriyorlar.

Filmin konusuna gelirsek Harry hayatını ufak çaplı hırsızlıklar yaparak sağlamaktadır. Yine bu tarz hırsızlıklardan birini yaparken işler yolunda gitmez ve polislerden kaçmaya başlar. Kendini bir anda oyuncu seçmesi yapan bir yerde bulan Harry dedektif rolünü oynamak için Los Angelas’ a doğru yol alır. Burada katıldığı bir partide hayatı çok farklı bir yöne doğru kayar. Dedektif rolüne alışması için Gay Perry lakaplı bir dedektiflen ders almaya başlayan Harry  bu partide lise aşkı Harmony ile karşılaşır. Onu etkilemek için enteresan işlere kalkışan Harry bir anda kendini bir cinayet davasında dedektif olarak bulur. Bundan sonra Perry, Harry ve Harmony’ nin komedi ve aksiyon dolu hikayesini izlemeye başlıyoruz.

Bu tarz rollerin kendisine çok yakıştığı Robert Downey Jr, oyunculuğunu Gay Perry rolüyle bir kez daha konuşturan Val Kilmer ve masum güzelliğiyle filme fazlasıyla renk katan Michelle Monaghan’ ın bir araya geldiği bu eğlenceli filmi izlemeyi düşünen herkese öneriyorum. Şimdiden iyi seyirler.

FRAGMAN


Yorumlar

  1. 1

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir