La casa del fin de los tiempos – Zamanın Sonundaki Ev (2013)
la casa del fin de los tiempos, zamanın, sonundaki, ev, zamanın sonundaki evZamanın Sonundaki Ev klasik bir korku filmi değil kesinlikle bu film senaryosu çok sağlam bir gerilim filmidir. Filmin başından beri küçük ipuçları veriliyor bize ve sonlara doğru gerilim duygusuna gizemi de katıyor. Bu filmin sevdiğim bir yanıda klasikleşmiş efektlerle korkutmanın dışına çıkabilmesidir. Yani senaryosuyla da yönetmenin tarzı açısından da farklı bir film diyebiliriz. Filmle ilgili birkaç yoruma denk geldim başlarında sıkıldım kapattım gibisinden başlarda ufak bir kısımda sabır gösterirseniz pişman olmayacağınıza eminim. Çünkü izlenilmeyi hak eden bir yapım.

Filmin konusunu çok basit bir şekilde anlatıp geçmek istiyorum spoiler’ a müsait bir film olduğu için Dulce çocuklarıyla ve kocasıyla taşındıkları evde otururken enteresan olaylara şahit olur. Çoğu filmde gördüğümüz gibi kapı gıcırdamaları, evde duyulan sesler gibi ve bu olaylar Dulce’ nin başına bazı olaylar açar. Aradan 30 yıl geçtikten sonra Dulce bu işin peşini bırakmaz ve eve geri dönerek çözüme kavuşturmaya çalışır.

Venezuela yapımı izlediğim ilk film sanırım ve gerçekten başarılı bir film ortaya çıkmış. Gerilim, gizem ve korku türlerinde bir film izlemeyi düşünüyorsanız bu film  tavsiyemdir. Şimdiden iyi seyirler.

FRAGMAN


Yorumlar

  1. Marko

    Cevapla

  2. Can

    Cevapla

  3. Mert Devrim

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir