In Time – Zamana Karşı (2011)
Artık para diye bir şeyin kalmadığını ve dünyadaki tek önemli şeyin zaman olduğunu düşünün. Nasıl bir hayat mı olur ? Bu film de bize tam olarak onu anlatıyor. Hadi başrolünde Justin Timberlake ve Amanda Seyfried’ın yer aldığı filmin konusuna bakalım.

Konuyu basitleştirmek gerekirse fiziksel olarak dünyada artık 25 yaşını geçemiyoruz ve herkesin kendi zamanı var. Artık çalıştığınızda maaş olarak para değil zaman alırsınız ve bu zaman bileğinizde sürekli geri sayarak ilerler. Zenginliğiniz cebinizdeki para ile değil sahip olduğunuz zaman ile belli olur. Alışveriş, kumar vb. para ile yapabildiğiniz ne varsa artık zaman ticareti ile yapılıyor. Zamanınız tükendiğinde ne mi olur? Ölürsünüz. Kahramanımız Will Salas’da (Justin Timberlake) fakir birisidir ve yanlış anlaşılma sonucu cinayetle suçlanmaktadır. Kendini aklamak için tek çaresi ise zamanın her şeyi satın aldığı bu sistemi çökertmek ve fakirlere yardım etmektir. İlk olarak dünyanın en zengin kişisinin kızını fidye için kaçırır. Fakat işler istendiği gibi gitmez ve büyük bir maceraya atılırlar.

Zaman, boşa harcanamayacak kadar değerli ve bu zamanı nasıl harcayacağınız sizin elinizde. Bırakın değersiz şeylere takılmayı, doya doya geçirin her saniyeyi. Film bunu size çok iyi anlatıyor zaten.

İyi Seyirler!

FRAGMAN


Yorumlar

  1. cihan

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir