Wild – Yaban (2014)
 

Sanırım ben başını alıp uzaklara giden insanların hikayelerini izlemeyi seviyorum. Wild, bu yılın Oscar ödüllerinde En iyi kadın oyuncu dalında başrol Reese Witherspoon ile aday bir filmdi.  İzlemeye değer mi bilemediğimden hep ertelemiştim ama böyle yaptığıma üzüldüm çünkü gerçekten başarılı bir film olmuş.

Annesinin kaybını bir türlü kabullenemeyen, evli olmasına rağmen düzenli bir hayata sahip olamayan Cheryl, artık son noktada kafasını toplamak için Amerika kırsallarında yaklaşık 3 ay sürecek bir yürüyüşe çıkmaya karar verir. Yürüyüşü boyunca yaşadıkları, öğrendikleri ile birlikte flashback şeklinde geçmişinde yaşadıklarnı, yüzleşmekten kaçtıklarını da izliyoruz. Hem geçmiş hem şimdiki zamanda geçen film gerçek bir hikayeden uyarlanmış. Cherly Strayed’in dokunaklı hayatı izlemeye değer..

Reese Witherspoon ve Laura Dern’un oyunculukları, Dallas Buyers Club filminin yönetmeninin son filmi olması ve film boyu kullanılan müzikler filmin güzel tarafları. Olumsuz tarafı ise biraz fazla uzun olması, o da idare edilir artık..


Yorumlar

  1. Mehmet

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir