Cinayet gecesi – Fracture (2007)
Cinayet Gecesi filmi mükemmel kurgusu ve müthiş oyunculuğu olan Anthony Hopkins ile hafızam da yer etmeyi başaran sürükleyici bir film. Gizem ve suç türünde oldukça başarılı. Film ilerledikçe acaba ne olacak diye düşündürmeyi başarıyor bu sayede sıkılmadan güzel vakit geçirebiliyorsunuz. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Cinayet Gecesi filminin konusunda Thomas Crawford (Ted Crawford) kendisini aldattığını düşündüğü karısını takip ederek aldattığından emin olduktan sonra soğukkanlı ve kusursuz bir şekilde plan yaparak kendi evlerinde karısı öldürüyor hemen ardından da polisi arıyor. Ted Crawford’un evine gelen polis ekiplerinin aralarında cinayete kurban giden Jennifer’ın sevgilisi Rob Nunally karşılaştığı manzara karşısında şoka girip Ted Crawford’a saldırıyor.

Karısını öldüren Thomas Crawford çıkarıldığı mahkemede, davaya Willy adında bir avukat bakıyor. Avukat Willy başarılı bir kariyerin ardından daha iyi bir avukat olma yolunda kazanması gereken bu son davada, olay ona başta basit gibi gözüküyor ancak Thomas Crawford’ın karısını öldürdüğü düşünülen silahının aslında cinayet silahı olmadığı anlaşılınca işler karmaşık bir hal alıyor.

İMDB Puanı : 7.2

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir