(+47) Kişi oy verdi.

About a Boy – Bir Erkek Hakkında (2002)
About a Boy ( Bir Erkek Hakkında) Nick Hornby’ın aynı adlı eserinden beyazperde’ye aktarılmış. Sıcacık bir aile filmi denebilir.

Will bekar bir adamdır. Yıllar önce babasının yazdığı bir Noel şarkısının telif parasıyla hayatını sürdürmektedir ve gelecek planları arasında kesinlikle evlenmek ve çocuk sahibi olmak yoktur. Hayatında birçok kadın vardır ve onlarla zaman öldürmektedir. Bir gün bir şekilde Marcus ile tanışır. Marcus ona bilmediği şeyleri öğretecektir. Olgun olmayı, baba olmayı, hayatı yaşamayı ve daha fazlasını.

Bu Will ve Marcus’un hikayesi. Marcus annesi için endişelenirken aslında annesiyle beraber çok yalnız olduğunu fark edecektir. Üçüncü birisine ihtiyaç duyduğunu fark eden Marcus Will’in harika bir seçim olduğunu düşünür. Bu yüzden sık sık Will’i ziyaret etmekte ve hatta onu birlikte vakit geçirmeye zorlamaktadır. Ama bir süre sonra aralarındaki bağ çok farklı boyutlara taşınacaktır.

Film dediğim gibi sıcak bir film fakat bazı noktalarda durağan olduğunu kabul etmeliyim. Ara sıra sıkıldım diyebilirim. Ama zaman öldürmek istiyorsanız bu film birebir. Arada komedi ve dram da görebilirsiniz. Ama en çok sevgiye şahit olacaksınız. Bazen her şey kan bağı değildir. İnsanlar birbirlerini kan bağı olmadan da çok sevebilir. Bu filmde güzel şeyler var. Tavsiye ederim.

FRAGMAN


Şuna da göz atabilirsiniz: Mr Morgan's Last Love - Son Aşk (2013)

Yorumlar

  1. Büşra

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WordPress Themes