Malefiz 2 Kötülüğün Gücü 2019
Malefiz 2014

Malefiz filmi, Linda Woolverton’un yazmış olduğu senaryosuyla Robert Stromberg tarafından yönetilen ve oyuncu kadrosun da Sharlto Copley, Elle Fanning, Sam Riley, Imelda Staunton, Juno faucetınağı ve Lesley Manville ve Maleficent karakteri olarak da Angelina Jolie’nin oynadığı 2014 yapımı Amerikan fantastik filmi. Charles Perrault’un orijinal masalından ve Walt Disney’in 1959 yılı yapımı animasyon filmi sound asleep beauty’den esinlenilen film, hikayeyi isimsiz antagonistin perspektifinden tasvir ederek, yozlaşmış bir krallığın prensesi ve kralı ile olan çatışmasını konu ediyor.

Walt Disney pix, filmin yapımcılığını 2010 yılında Joe Roth ve Angelina Jolie, Don Hahn ve Michael Vieira ile yapımcı olarak duyurdu. Filmin çekimleri ise 2012 yılında haziran ve ekim ayları ​​arasında yapıldı. Filmin özel gösterimi 9 Mayıs 2014 tarihinde Londra’da Kensington Sarayı’nda yapıldı.

Genel olarak, dünya çapında 758 milyon dolardan fazla hasılat elde eden, 2014’ün dördüncü çeyreğin de en yüksek gişe hasılatı olan ve Jolie’nin oynadığı en yüksek gişe hasılatı elde eden film oldu. Film, 87. Akademi Ödülleri’nde En İyi Kostüm Tasarımı dalında Akademi Ödülü adaylığı aldı. Malefiz filminin devamı ise Malefiz 2 Kötülüğün Gücü, 18 Ekim 2019’da yayınlandı.

Malefiz 2 Kötülüğün Gücü 2019

Angelina Jolie’nin başrolde oynadığı Malefiz: Kötülüğün Gücü, Aurora’nın Prens Phillip ile olan ilişkisine odaklanıyor. Malefiz her ne kadar bu ilişkiye onay vermese de Aurora’nın mutluluğu için Prens Phillip ile evlenmelerine izin vermek zorunda kalıyor. İnsanlar ve periler arasın da barışı ve iki bölgenin birliğini sağlayacağını düşündükleri bu evlilik kötü kalpli ve içi intikam dolu kraliçe için Malefiz’den intikamını almak için bir fırsattır. Bu büyük bir savaşın içerisin de Malefiz ve Aurora ise ayrı düşer. Birbirlerine olan bağlılıklarını sınayan bu durum, gerçek bir aile olup olmadıklarını sorgulamalarına neden olur.

Fantastik film önerisi arayanlar için keyifle izlenebilecek bir film kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim..

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir