A Little Bit Of Heaven – Bir Tutam Cennet (2011)
Marley Corbett güzel, deli dolu, başarılı bir iş kadınıdır. Reklam ajansında çalışan Corbett hayatı sonuna kadar yaşamaya çalışan ve sürekli farklı erkeklerle birlikte olan biridir. Bunun sebebi de aşka inanmaması ve aşkı kendi hayatı için bir yük olarak görmesidir. Her şey Corbett için güzel giderken doktor kontrolüne gider ve burada kanser olduğunu öğrenir. Büyük bir hayal kırıklığı yaşayan kadın tüm hayatını göz önünden geçirir. Hayatı boyunca aşktan kaçan Corbett kansere yakalandıktan sonra tedavi için gittiği doktora aşık olur. Ölmek üzereyken bu duyguları yaşamaktan korksa da artık kaçışı yoktur. Hayatı boyunca hep yalnız ve insanlara mesafeli olan bu kız ölmeye bu kadar yakınken gerçek aşkı da gerçek arkadaşlıkları da ailesiyle geçirecek zamanı da bulur.

Bir Tutam Cennet içinde sizi güldürebilecek bolca sahneyle beraber konusundan da anlayacağınız üzere gözleri dolduracak yerleriyle de başarılı bir romantik komedi filmi. Kanser olduğunu öğrendikten sonra bununla savaşma süreci gerçekten çok etkileyiciydi. Duygularını gizleyen ve hep güçlü görünmek isteyen Corbett zamanla duygularını açığa çıkarışı ve son anlarının gerçekten hakkını vererek yaşaması görülmeye değerdi.

Başrollerinde Kate Hudson ve Gael García Bernal olduğu bu filmi izlemeyi düşünen herkese izlemelerini tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi seyirler.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir