True Detective (2014)
true-detective-618x400

Henüz ilk sezonunu bitirmiş tazecik bir diziden bahsetmek istiyorum size. True Detective, inanılmaz başarılı bir polisiye/suç dizisi. Amerika-Louisiana’da geçen hikayede 2 cinayet dedektifinin bir cinayet serisini çözmeye başlamasıyla geçen olayları izliyoruz. Olay akışı olarak hem geçmiş hem şimdiki zamanda ilerleyen bol flashback’li bir dizi.

Dedektifleri aslında muhteşem bir oyuncu olduğunu bu tarz ciddi rollerle göstermeye başlayan Matthew McConaughey ve zaten muhteşem bir oyuncu olan Woody Harrelson canladırıyor. İkisinin de oyunculuğuna diyecek laf yok bence. Dizinin mantığı, güzel sürprizleri, senaryosu da bildiğimiz klasik 2 ortak polis hikayeleri gibi değil. Her karakterin ayrı bir hikayesi, yarattığı soru işaretleri var.

true-detective1

İlk sezonu sadece 8 bölüm olan dizi tarz itibariyle biraz ağır. Olayların akışı, diyaloglar vb. çok hızlı akmıyor ancak bu sıkıcı demek değil kesinlikle. 2. sezon 2015’te başlayacak olan dizinin ilk sezonunu izlemek için gayet uygun bir zaman bence. Umarım 2.sezon da aynı tat ve kalitede ilerler, şimdiden iyi seyirler!

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir