Revenge of the Green Dragons (2014)
 

Nereden duyduğumu bilmediğim Revenge of the Green Dragons (ismi uzun olduğundan, Green Dragons diyeceğim) filmini “bir bakayım ya neymiş” diye internette araştırırken gerçek bir hikayeden uyarlandığını ve yapımcısının Martin Scorsese olduğunu öğrenince iyice merak ettim. Merakıma değdi mi bilmiyorum :) Kurgusu, oyunculuklar, görüntüler başarılı ama bir hikayede hiç mi iyi bir şey olmaz yaa. Fargo filmi gibiydi neredeyse kimsenin başına iyi bir şey gelmedi.

Hikaye, Amerika’nın en büyük insan kaçakçılığı olayına değinirken, göçmen/kaçak göçmen Asyalıların Amerika’da yaşadıklarını pek de objektif olmadan Asyalıların gözünden anlatıyor. Küçükken bir göçmen olarak Amerikaya gelen ve büyük sokak çetelerinden birine katılan 2 arkadaşın hikayesi gerçek bir olay da olduğu için oldukça dokunaklı.

Konusu itibariyle baya sert sahneleri olan Green Dragons’u evde pineklediğiniz bir akşam da ya da kalabalık arkadaş grubunuzla izleyebilirsiniz ama yazının başında da dediğim gibi bol aksiyonlu olduğu kadar bol trajik de bir film.

iyi seyirler şimdiden!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir