Trance – Trans (2013)
Bu filmi izlemeye başlamadan önce zaten büyük beklentilerim vardı. Bunun sebebi filmin başrol oyunculuklarını yapan James McAvoy, Vincent Cassel, Rosario Dawson ve daha önce Trainspoitting, Slumdog Millionaire ve 127 Saat gibi filmlerin yönetmenliğini yapmış Danny Boyle’ dur. Filmin başlangıcı sıradan bir konuyla ilerleyecekmiş gibi gelirken işlerin karıştığı, sonraki sahneyi sürekli tahmin ettirmeye çalışan, biraz kafa karıştıran, düşündüren bir boyuta dönüyor. Böyle olunca da film beklentilerimi tamamiyle karşıladı. Siz de bu tarz filmlerden hoşlanıyorsanız Trance filmi sizin için güzel bir seçenek olabilir. Filmde cinsel sahnelerin bolca bulunduğunu söyleyerek aile ortamında çok rahat izlenemeyeceğini de belirtmiş olalım.

Filmimizin konusu ise Simon, sanat eserleri konusunda çok büyük bir ilgiye ve bilgiye sahip müzayede müdürüdür. Bir artırma sırasında Frank adlı bir gangsterin planladığı soygunun arasında kalan Simon burada değerli bir eseri saklama uğruna çalışırken başına büyük bir darbe alır. Kendine geldiğinde de hafıza problemleri yaşamaktadır. Tablonun yerini Simon’ dan öğrenmeye çalışan Frank işkencelerle bunu yapamayacağını anlayınca bir hipnoz ustasından yardım alma kararı alır. Bununla beraber Simon’ un bilinç altından çıkan yeni şeylerle izlemesi keyifli, karıştırıcı ve düşündüren bir film ortaya çıkıyor.

Süre olarak da gayet ideal uzunlukta olan Trance filmini izledikten sonra pişman olacağınızı düşünmüyorum. En azından fragmanına göz attığınızda filmle ilgili az çok bilgiye sahip olarak size göre bir film mi değil mi anlarsınız. Şimdiden herkese iyi seyirler.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir