(+67) Kişi oy verdi.

The Others – Diğerleri (2001)
Yönetmenliğini Alejandro Amenabar’ın yaptığı, baş rolde Nicole Kidman’ın yer aldığı harika bir gerilim filmini sizlerle paylaşıyorum.

Çevremdekilerin uzun süre izle izle ısrarı üzerine bir türlü vakit bulup izleyemediğim bir film. Ama izleme vakti geldiği zaman etrafımda olan biten her şeyden kopup sanki filmin içinde yaşıyor gibiydim. Kısaca ‘The Others’ tan bahsedecek olursak:

Grace ( Nicole Kidman), II.Dünya Savaşı’nda kocasını kaybeder ve iki çocuğu ile birlikte büyük bir evde yaşarlar. Grace’in kapısını çalan üç kişi o evde hizmetli olarak çalışmaya başlar; fakat Grace onlardan hep şüphe duyar. Diğer yandan Grace’in kızı Victor adlı bir çocuğun onların evinde yaşadığından bahseder, ama annesi küçük kızla bu konuda ilgilenmez. Ta ki evin etrafını saran yoğun sis yüzünden kasaba ile iletişimin kesildiği, kendi seslerinden başka bir sesin duyulmaz hale geldiği, evdeki en ufak bir hareketin sanki yanı başında yapılıyormuş hissiyatının uyanmaya başladığı ana kadar..  Grace evde sadece çocukları ve hizmetlileri olmadığını anlar. Peki bu evde başka kimler mi var, kim kimin evini işgal etmiş, aslında kim kimi rahatsız ediyormuş? Filmin sonunda ‘Hadi Canııım’ dedirten bir tat arıyorsanız izlemeniz tavsiye edilir.

FRAGMAN


Şuna da göz atabilirsiniz: Who Am I - Ben Kimim (2014)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WordPress Themes