Mindhunters – Beyin Avcıları (2004)
mindhunters, beyin, avcıları, beyin avcılarıFBI’ ın içerisinde seri katillerin profilini çıkartma konusunda uzmanlaşmış olanların bulunduğu beyin avcıları adlı bir bölüm vardır. Bu bölüme girmek isteyen 8 ajanın mülakatlarında artık son noktaya gelinmiştir. Son sınavlarını FBI içinde farklı yöntemleriyle ün salmış Ajan Harris hazırlamaktadır. Harris birbirini hiç tanımayan 8 kişiyi özel olarak hazırlanmış bir adaya götürür ve burada seri katil programını devreye sokarak ajanlardan katili bulmasını ister. Vakit geçtikçe bunun sadece bir simülasyonun olmadığını anlayan ajanlar bir katil tarafından tek tek avlanmaya başlamıştır. Artık herkes şüpheli, herkes tehdit altındadır. Herkesin bulmaya çalıştığı şey ise katil kim?

Bu filmle ilgili ufak bir dipnot vermem gerekiyor. Senaryonun yazılma sürecinde gerçek FBI ajanları yardımda bulunmuştur. Filmi izlerken de senaryo üzerinde fazlasıyla düşünüldüğünü görüyoruz. Zekice hazırlanmış bir olay, gizem unsuru son ana kadar korunuyor ve sürekli sizleri de katilin kim olduğunu düşünmek zorunda bırakıyor. Eğer bu tür filmleri seviyorsanız Mindhunters’ ı es geçmemelisiniz.

Dram, gerilim ve gizem türlerindeki bu filmin başrol oyunculuklarını Val Kilmer, Christian Slater, Will Kemp ve Patricia Velasquez, yönetmenliğini de Zor Ölüm 2, Elm Sokağı Kabusu 4, Exorcist ve Yarışçı gibi filmlerden bildiğimiz Renny Harlin yapmaktadır. Filmi izlemek isteyen herkese iyi seyirler.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir