Rocketman (2019)
Müzikal Film Önerileri

Elton John’un hayatı ve müziği hakkında “Rocketman” , formül sayılardan oluşan bir biopiktir. Aslında şarkıcının hayatında çok önemli bir duygu ve akı anında başlıyor, sonra bize nasıl bittiğini göstermek için geri adım atıyor – zeki “ Walk Hard: The Dewey Cox Hikayesi ” tekrardan parodi olunca klişe olmuş bir anlatı aracıydı. 2007’de

Broadway sahnesi için önceden ambalajlanmış, on yıllardır tanıdığınız ve sevdiğiniz ayak parmaklarıyla şarkı söylenen şarkılarla dolu, denenmiş ve gerçek bir müzik kutusu müzik fantasisi. Şarkılar, John’un hayatındaki önemli anlardan doğar ya da inanmaya yönlendiriliriz. Ve elbette, çok sayıda montaj var: John’un hitlerinin zorunlu tasviri çizelgeleri yükselterek ve altın rekorları kırarak; konserler, başlıklar ve hayran hayranları; alışveriş çılgınlığını zenginleştirmek için harcıyor; çeşitli süslü şapkalar, gözlükler ve süslü çıkıntıların denenmesi; ve rock’n n roll ile birlikte gelen tüm seks ve uyuşturucular.

Yönetmen Dexter Fletcher ve yazar Lee Hall , müzikal sayıları bu kadar yaratıcı yollarla sık sık düzenler ve sahneler, sözlerde yeni bir anlam düzeyi elde ederler ve neredeyse ilk kez duyuyormuş gibi hissetmenizi sağlarlar. John’un şarkılarının 1970’lerden beri radyoda, filmlerde ve turist kapanı, piyano barlarında standart olduğu göz önüne alındığında, bu zor. John’u oturma odasındaki bir piyanoda “Şarkınız” yoluyla bulurken sessiz ve samimiyet de şaşırtıcı şekilde etkilidir. Ve özellikle ilham verici bir hareketle, John’un uzun süredir ortak çalışanı ve yakın arkadaşı, söz yazarı Bernie Taupin (güzel bir Jamie Bell ), iki adam arasında bir kırılma noktasında “Güle güle Sarı Tuğla Yolu” sergiler. Yine, bu sporadik harika parıltılar memnuniyetle karşılanır, ancak film yapımcılarının bu kadar cüretkarca uygulamış olmalarını dileriz.

Rocketman Fragman


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir