Barfi: Aşkın Dile İhtiyacı Yoktur (2013)
Böyle filmleri izledikçe Hint Sinemasına saygı duymamak elde değil. 3 İdiots, My Name is Khan, Black, Taare Zameen Par gibi daha bir sürü sayabileceğim filmlerle beraber Barfi’de Hint’lilerin en iyi işlerinden biri sanırım. Romantik, komedi ve dram türlerini içeren filmi izlerken bol bol kahkaha atacaksınız. Bazen yüzünüzde engelleyemediğiniz bir tebessüm olacak. Bazı sahneler çok dokunaklı gelecek. Anlayacağınız bu film size her türlü duyguyu layığıyla yaşatacak. 150 dakikalık bir süresi var. İzlemeye başlamadan önce size biraz uzun gibi gelebilir ama böylesine güzel bir film için 2.5 saat su gibi akıp geçiyor.

Filmin konusuna gelirsek Barfi işitme ve duyma engeli olan biridir. Bebekken annesini kaybeden Barfi babasıyla beraber yaşamaktadır. Aslında ismi de Murphy olmasına rağmen kendi Barfi diye söyleyebildiği için herkes için artık adı öyle kalmıştır. Barfi karakter olarak da etrafa sürekli enerji saçan, eğlenceli, başını hep derde sokan haylaz biridir. Bir gün yaşadığı yere taşınan Shruti adında bir kızı görünce ona karşı bir şeyler hissetmeye başlar. Sürekli birlikte vakit geçiren ikilinin bir süre sonra duyguları karşılıklı olmaya başlamıştır. Ama Shruti’ yi ailesi zengin ve kendilerine uygun başka biriyle evlendirecektir. Bu aşktan umudunu kesen Barfi hayatına başka bir yön vermişken Jhilmil adında otizm hastalığı bulunan başka bir kızla tanışır. Yıllar sonra Shruti’ yle karşılaştığında artık bir seçim yapma vaktidir.

Siz de bu filmi sonuna kadar izlediğinizde hayatınıza çok özel bir film katacağınızı düşünüyorum. Şimdiden iyi seyirler.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir