Maps to the Stars – Yıldız Haritası (2014)
Bu gece (11.01) yapılacak olan Altın Küre ödül töreni öncesi aday filmlerden birini yazmak istedim. Maps to the Stars, Hollywood’un iç yüzünü anlatan tokat gibi bir kara film aslında. Hayatların, ahlakın ne kadar deforme olduğunu anlatmak için fazlasıyla sert bir hikaye kullanılmış, senaristlerin artık delilikte sınır tanımıyor olması hoşuma gitse de ‘sonunda film izleyerek delireceğiz’ diye düşünmeden edemiyorum..

Başrolde Julianne Moore var hem bu filmdeki hem de Still Alice adlı filmdeki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu dalında Altın Küre’de 2 adaylığı var (komedi ve drama dalı olarak). Still Alice’i izlemedim ancak bu filmdeki rolüyle ödül alırsa bana biraz sürpriz olur açıkçası. Filmin bir diğer oyuncusu Mia Wasikowska da yardımcı kadın oyuncu adaylığını hakedebilirmiş ancak diğer adayların hepsini izlemediğimden net konuşmamam.

Toparlayacak olursam, Hollywood’da etkisini kaybetmek üzere olan bir oyuncu, geçmişi belli olmayan Hollywood’da tutunmaya çalışan bir kız, rezalet bir hayata yelken açan bir çocuk oyuncunun hayatları etrafında dönen hikaye sert finali, güzel kadrosu ve özellikle çocuk oyuncuların başarılı performansları için izlenmeye değer.

You’ll find a host of illustrations, hints and guidance, and links to all sorts of information about how to prepare to write an excellent affordable-papers.net paper.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir