İki Farklı Yıldız: Aamir Khan ve Jason Statham
aamir-khan-jason-ststham

İki Farklı Yıldız: Aamir Khan ve Jason Statham

Belirtmiş olduğumuz iki başarılı yıldız hakkında vereceğimiz kısa ama öz bilgiler sayesinde hangi filmi tercih etmeniz gerektiği konusunda zorlanmayacaksınız. Bu film önerileri hususunda oldukça derin analizler ve yapılan internet mecraları araştırmaları sonucunda bu filmleri sizlere izlemenizi tavsiye ettiğimizden emin olabilirsiniz.

İlk önce Jason Statham filmleri;

1 – Tetikçi ile ünlendi ve filmde her zamanki gibi patlamalar, silahlar ve kavgalar üst seviyedeydi. Çekim teknikleri ve aktörlerin profesyonelliği de hesaba katıldığında tadından yenmez bir film oldu.

2 – Taşıyıcı filmiyle namına nam kattı ve bir kez daha kendini kanıtladı. AUDI A8 arabasıyla makam şoförü gibi görünen fakat bir o kadarda ralli pilotu gibi sportif araç kullanmasıyla özellikle bay izleyicilerin gönlüne taht kurdu.

3 – Koruyucu filminde de fiziğini ve dövüş ustalığını konuşturdu. Diğer filmlerinde olduğu gibi özel olması ve özel şeyleri koruması izleyicilerin dikkatini çeken büyük bir etmen oldu. Aksiyon filmlerinin vazgeçilmezi olan Jason Statham adıyla anılmaya başlandı.

4 – Sivil Cephe’de, aile bireyleriyle birlikte farklı bir kasabaya gelen eski ajanla uyuşturucu satıcılarının karşılaşmasını izliyor, yönlendiriyor. Oldukça güzel bir senaryo mevcut.

5 – Kapışma filminde dünyaca ünlü yakışıklı yıldız Brad Pitt’ le birlikte inanılmaz işler ortaya çıkartıyorlar. Dünyanın en iyi 250 filmi arasında ilk 100’de yer alan ve 8.4 IMDB puanıyla gönüllerde taht kuran bir filmdir.

Ardından Aamir Khan filmleri;

1 – Üç ahmak filmiyle insanlara eğitim sistemlerindeki yanlışlıkları ve tezatlıkları mizahî bir anlatım biçimiyle aktarmıştır. Bunun yanı sıra manidar bir yapıyla arkadaşlığı, dostluğu ve paylaşmayı anlatır. Aynı zamanda Hindistan’ın en çok izlenen ve en çok para kazandıran filmi olmayı başarmıştır.

2 – Yerdeki Yıldızlar filmiyle de büyük beğeniler toplamıştır. Çünkü burada da dünya toplumunun genel sorunu olan bir olaydan bahsetmiştir. Her insandan aynı kapasiteyi ya da aynı başarıları beklemenin ne kadar yanlış olacağını anlatmaktadır.

3 – Ghajini, Türk TV’lerinde çıkan 46 Yok Olan dizisi gibi psikolojik gerilim temalıdır. Aynı zamanda da duygusal olduğu için oldukça etkileyicidir.

4 – Sarıya Boya filminde ise 1920’li yıllarda devrim hareketçisi gençlerin belgeselinin yapılması konu alınır.

5 – Kayboluş filmi de diğer filmlerden anlayabileceğiniz üzere duygusal temalıdır. Sevdiği kadın görme engellidir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir