Hint Filmleri izlemenin Yeni Adresi
Son zamanlarda oldukça kaliteli yapımları ile dizi ve film sektöründe öne çıkan Hindistan sineması bu anlamda birçok kişi tarafından da oldukça beğeni ile takip edilmektedir. Özellikle Hindistan filmleri denilince akıllara unutulmaz eserleri ve sosyal anlamda ön plana çıkan kişiliği ile Aamir Khan gelmektedir. Başarılı bir oyuncu olmasının yanı sıra oldukça fazla filmde senaristlik ve yönetmenlik yapmıştır. Gişe rekorları kıran ve üç arkadaşın bir hayli ilginç hikayesini anlatan 3 Idiots, uluslararası bir başarıya da imza atmıştır. Bunun yanı sıra birçok başarılı film ve ödülleriyle de Hindistan sinema tarihini değiştirecek yapımların ortaya çıkmasında da öncülük etmiştir. Sarfarosh adlı 1999 yapımı filmi ile en iyi oyuncu ödülünü alan Khan, Kanada-Hint ortak yapımı Earth(Toprak) adlı filmiyle Hint sinemasını dünyaya duyuranlar arasında yer almaktadır.

Hint sineması denilince akıllara sadece Aamir Khan gelmiyor elbette ki Hint sineması Bollywood olarak anılmakta ve birçok farklı filmi seyircileri ile de buluşturmaktadır. Hindistanlıların bizlere göre ilginç ve renkli hayatları tüm dünyada oldukça zevkle izlenen sinema kategorileri arasında yer almaktadır. Hindistan filmleri izlemek isteyenler içinse oldukça başarılı Hint filmlerini bulmak artık sayesinde daha kolay olmaktadır. Son yıllarda özellikle fragmanları ile öne çıkan birçok filmi ve konusu ile dikkat çeken özenli yapımları bu site aracılığıyla kaliteli bir şekilde izleme olanağı bulabilirsiniz.

Hint filmleri izleyenler genellikle sinema anlamında farklı yapımları ve müzikali de bir arada bulmaktadır. Belki de bu nedenle günümüzde hint filmlerine tutkun olan birçok kişi artık Avrupa yapımı klişe filmlerden daha sık bu filmleri tercih etmektedir. Bende bir hint filmi tutkunu olarak eğer halen izlemediyseniz size yine Aamir Khan imzalı Ghajini’yi izlemenizi tavsiye ederim. Başından sonuna kadar sıkılmadan ve merakla izleyebileceğiniz bu filmde gerilim, aksiyon aşk adına aradığınız birçok tema sunulmaktadır. Hint filmlerinin uzun olması 90 ya da 120 dakikalık film izlemeye alışkın olan bizlere biraz uzun gelse de bu filmler zamanla alışkanlık yapmaktadır.


Yorumlar

  1. Kadir

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir