Cold Mountain – Soğuk Dağ (2003)
Oyuncular; Nicole Kidman (Ada), Jude Law ( Inman), Renee Zellweger, Natalie Portman, Cillian Murphy. Zengin Kadro ve Anthony Minghella yönetmenliğinde…

“Sevgili Bay Inman,

Günleri sayarak başlamıştım. Sonra da ayları. Artık döneceğiniz umudundan başka hiçbir şeye güvenmiyorum. Birbirimizi gördüğümüzden beri geçen yıllarda, bu korkunç savaşın her ikimizi de artık birbirimizi tanıyamayacağımız denli değiştirmiş olmasından duyduğum bu sessiz korku…”

Evet filmin girişi bu şeklide. Amerika iç savaş dönemlerinde birbirine aşık olan iki kişi, Ada ve Inman. Fakat savaşa katılmak zorunda olan Inman ve geride Ada’nın hayatları her geçen gün daha da zor geçmeye başlar. Ne var ki aradan aylar, yıllar geçmiştir artık. Ada Inman’in yaşadığından şüpheli; Inman ise döndüğünde neyle karşılaşacağını bilememektedir. Ama sevgileri içlerindeki umuda sarılır ve perde kapanır..

“Kaybettiklerimizi kimse bize geri veremez. Bu topraklar asla iyileşmeyecek. Çok fazla kan döküldü. Kalplerimizdeki yaralar kapanmayacak. Tek yapabileceğimiz geçmişimiz ile barışmak ve ondan ders almaya çalışmak…”

FRAGMAN


Yorumlar

  1. Anonim

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir