WonderWoman 2017’de Vizyona Giriyor
Son yıllarda çizgi roman kültürünün hızla sinema filmlerine dâhil edildiğini görmekteyiz. Aslında bu çok da yeni bir şey değil, zira 1950’lerin başlarından hatta birkaç proje ile 1940’lara kadar uzanacak şekilde o yıllardan beri bu sinemalaştırma pek çok romanın başına geldiği gibi çizgi romanlar için de yapılan bir şey.

DC Comics Evreni

DC Comics ve Marvel evrenleri sinemaya taşınalı çok oluyor, hele ki son on yıl içerisinde sinemaya uyarlanana filmler aralında DC Comic’te yerini çoktan aldı. Hatta sadece sinema filmleri değil TV’lerde pek çok dizi de DC Comics evrenini yansıtmakta. Bunlardan en bilinenleri kuşkusuz Arrow ve Flash olsa gerek, üç yıldan uzun süredir sürekli artan reytingleri ile birlikte bu diziler büyük ilgi toplamayı başardı. Bunun yanında Batman ve Superman gibi kahramanlar için pek çok film sinemada izleyici ile buluştu. Hatta bunların ötesinde sadece bir karaktere odaklanan hikâyenin bir kenara bırakılarak birden fazla karakteri tek bir sinema filmi içerisinde de buluşturmayı başardı senaristler. Sanırım bu konudaki en iyi örnek geçtiğimiz senelerde sinemaya gelen Batman vsSuperman: Down of Justice’dir. Bu haliyle çizgi roman hayranları kendi içlerinde de favori DC karakterini tutma ve karşılıklı mücadele içerisinde tartışıp tatlı bir rekabete tutuşacakları bir ortama sahip olmuş oldular.

DC Comics’in En Seksi Karakteriyle Tanışın

Evren pek çok film ile hızla genişlemeye devam ederken, bu genişlemeye şimdiler de bir de WonderWoman dâhil oldu. Her ne kadar WonderWoman;  her ne kadar Superman ve Batman kadar tanınmasa da, en az onlar kadar sürekli olarak ve seri halde filmi yapılmış bir karakter. Hatta diyebiliriz ki sinemada şimdiye kadar yapılan filmlerinden çok dizisi de yapılmış bir karakter kendisi. 1973 yılındaki ilk sinema serüvenindeki başarısı ile birlikte hemen iki yıl sonra, 1975 yılında, ilk TV dizisi yayınlanan karakter bu süreden sonra günümüze kadar 10’a yakın sinema ve TV filmine konu oldu. Ancak günümüzde izleyici ile buluşan bu filmi, teknolojinin her türlü nimetlerinden faydalanması açısından şimdiye kadarki hikâyelerini görüntü ve macera temposu açısından çok daha ileriye taşıyor.

En son kendisinden önce sinemaya gelen 2013 yılındaki versiyonunda iki farklı savaş vermişti. Birisi dünyada ve diğeri kendi evreni olan hem okunuşu hem de yazımı biz dünyalılar için çok zor telaffuzedilen  Themyscira evreninde savaş vermişti.

Bu yeni filmi ile aslında yukarıda bahsettiğimiz Batman ve Superman’in amansız macerasında da kendisini gösteren WondarWoman’ı artık kendisine ait bir hikâyeyi daha anlatmanın haklı gururunu yaşıyor diyebiliriz. Yetenekli oyuncu GalGadot’un canlandırdığı WonderWoman karakteri aynı zamanda DC Comics başta olmak üzere çizgi roman hayranı olan kişilerce iyi bilineceği üzere JusticeLeague olarak isimlendirilen ve dilimize Adalet Ligi olarak çevirebileceğimiz adaleti sağlamakla sorumlu süper kahramanlar kulübünün kurucu üyesidir. Biraz magazinsel boyutuyla ele alacak olursak burada diğer bir kurucu olan Suğerman ile hep bir gönül ilişkisi içerisinde de resmedilmektedir.

Her DC karakteri gibi kendine has üstün yeteneklere sahip olan WonderWoman uçabilen bir karakterdir ve düşmanlarına karşı fırlatabildiği halkaları ile yenilmez savaşçılardan birisidir. Kendisine atılan kurşunları da karşılayabilerek düşmanlara geri gönderebildiğinden şimdiye kadar ölümsüzlüğünü korumayı başarmıştır. AmazonKraliçesi olan Hippolyte’nin kendi yaptığı kilden heykelin can bulması için yalvarması sonucu dünyaya gelen bu karakter yeni filminde de bizleri inanılmaz maceralara sürüklemektedir. Elbette seyir zevkini kaçırmamak adına izleyicilerle bu macera hakkına bilgi vermek yerine filmi sitemizden izlemeye davet ediyoruz. İyi seyirler.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir