Dağ 2 Filmi Sinema Dünyasını Alt Üst Etti
İlki 2012 yılında izleyici ile buluşan Dağ filminin devamı nihayet geldi. İlk filmi büyük beğeni toplayan filmin ikincisi ile de yine aynı beklentilerin karşılanabildiğini söylemek mümkün.

Dram türündeki ve yönetmenliğini Alper Çağlar’ın yaptığı ilk Dağ filminden sonra yine Dağ 2’nin yönetmen koltuğunda da aynı ismi görüyoruz.

İlk filmde konu edinilen İstanbul’da doğup büyümüş olan Oğuz’un bedelli askerliği istemeyerek yeterince parası olmasına ve çevresindeki insanların da baskısına rağmen askere gitmesini ve bir hafta kala kendisini büyük bir cesaret sınavını vereceği büyük bir tehlikenin içinde yaşadıklarını izlemiştik. Oğuz ilk filmde bu maceraya yanında uzun dönem askerlik yapan ve çeşitli vukuatlarından dolayı da askerliğini iki yıl uzatmış Bekir isimli Ufuk Bayraktar’ın canlandırdığı karakter ile birlikte maceraya atılmıştı. Bu sınav hem bu ikilinin arasındaki sorunlar hem de bu vahşi doğa ortamında düşmana karşı hayatta kalmak için kendi nefis ve kişiliklerine karşı verecekleri bir sınavdı.

Macera Kaldığı Yerden Devam Ediyor

İlk filmi izlemeyenler için daha fazla ayrıntı verip seyir zevkini kaçırmadan, devam filmi olan dağ 2 izle hakkında da bir iki kelam edelim. Dağ 2’ de ilki gibi askeri bir film elbette ve yeterince macera içeriyor. İlk filmde Oğuz’un ve Bekir’in yaşadıkları bu maceraların üzerinden altı sene geçmiştir. İlk filmde bir şekilde teröristlerin elinden kurtulan ve hayatta kalmayı başarmış olan bu iki karakter özel bir görevi icra etmek üzere yeniden Özel Kuvvetler bünyesinde oluşturulmuş ve kurulmuş olan Muharebe Arama ve Kurtarma Timi’ne kısa adıyla MAK’a katılırlar. Tim özel eğitimli bir kuruluş olduğundan ilk filmin aksine, bu sefer kendilerine verilen görev çok daha özel ve zorlu bir görevdir. Üstelik bu görevi icra etmek için sınır ötesi bir operasyonun parçası olarak görev yapmak zorundadırlar. Görev, kısaca bir terör örgütünün Kuzey Irak’a kaçırdığı genç ve güzel gazeteci Ceyda Balaban’ın kurtarılmasıdır. Ancak işler sadece bir kurtarma operasyonu ile sınırlı kalmayacak ve bu zorlu coğrafi koşullarda her ne kadar özel eğitimli olsalar da insan olark hayatta kalmak ve bir taraftan çok daha farklı gruplarla çatışmak zorunda kalacaklardır. Çağlar Ertuğrul bu filmde de bu sefer Üsteğmen olmuş olan Üsteğmen Oğuz Çakar karakterine can vermektedir. Başroldeki bir diğer oyuncu olan Ufuk Bayraktar ise bu filmde artık Uzman Çavuş olmuş olarak karşımıza çıkan Uzman Çavuş Bekir Özbey karakterine can veriyor. Filmin diğer önemli karakterleri ise sırasıyla Kurmay Yarbay Veysel Gökmusa rolündeki Murat Serezli, kurtarılması için operasyonun düzenlendiği Ahu Türkpençe’nin canlandırdığı Gazeteci Ceyda Balaban, Atılgan Gümüş’ün hayat verdiği Astsubay Kıdemli Başçavuş Mustafa Şahin karakteri, Murat Arkın’ın canlandırdığı Astsubay Kıdemli Üstçavuş Arif Sayar Ahmet Pınar’ın oyunculuğunda Astsubay Kıdemli Başçavuş Eşref Çullu, Armağan Oğuz’un canlandırdığı Astsubay Kıdemli Çavuş Baybars Yücel ve Açelya Özcan’ın Nabat karakteri olarak sayabiliriz. Filmin senaryosu da yine filmi yöneten Alper Çağlar’a ait.

Dağ 2 Mutlaka İzlenmesi Gereken Bir Film

Tüm bu ön plandaki oyuncu ve ismini duymaya alıştığımız yönetmen ve yapımcılardan öte izleyicilerden tam puan alan görüntü yönetimini ve diğer Castın da hakkını vermek gerekir diye düşünüyoruz. Neredeyse tüm izleyenler tarafından hem fikir olunmuşçasına senaryosu bu güne kadar izlenen Türk filmleri arasındaki en oturaklı senaryo ve görüntülerin de şimdiye kadarki en kaliteli Türk filmi çalışması olduğu pek çok kişi tarafından iddia edilmektedir. Tüm izleyicilerimize şimdiden iyi seyirler diliyoruz.

Ayrıca kaynak sitemiz olan http://filmifullizle720p.com tüm dizi ve filmleri takip edebilirsiniz.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir