Arrival – Geliş (2016)
Efenim cümleten selamlar. Bu filmi ilk paylaşıyor olmanın vermiş olduğu haklı gururu yaşıyorum diyebilirim :) BA-YIL-DIM. Tek kelime ile bayıldım ya. İntersteller ( Yıldızlararası ) benzetilmesi yapıldığını görünce dedim aga benim bunu kesinlikle internete düşer düşmez izlemem gerekiyor. Neden internete düşmesini bekledim peki ? Neden acaba ?? Çünkü sayın site okuyucuları, okuduğum şehrin sinemalarında bu film yoktuuu ! Artık tutmaz diye mi getirmediler ne diye getirmediler bilemiyorum bu kadar aptallık olur yani. Bu filmi sinemada izlemek vardı ya ahhh ahh neyse.

Filme gelecek olursam filmin konusu şu şekilde; Dr. Louise Banks ( Amy Adams ) ünlü bir dil bilimcidir. Sıradan hayatına devam ederken Dünyanın 8 noktasına uzaydan geldiği düşünülen 12 cisim inmiştir. Cismin indiği ülkelerin orduları bu cismin içine girerek onlarla konuşmayı denerler lakin kimse bi halt anlamaz. Amerika’nın Montana eyaletine düşen cisim için Dr.Banks çağrılır ve onlarla konuşması istenir. Bir gece yarısı kadının evine helikopter gelir ve sorumlu Albay Weber ( Forest Whitaker ) onu alıp malum yere götürür. Dr.Banks’a yardım etmesi için de fizikçi Ian Donnelly ( Jeremy Renner ) çağrılır. Sonrasında ise… Sonrası da sürpriz olsun.

Ayrıca filmin girişindeki ve son sahnesindeki müziği de ülkemizdeki bir dizi müziğine benzettim. Biz mi onlardan arakladık onlar mı bizden bilemedim doğrusu ! :) Filmin imdb puanı 8.3’tür haberiniz olsun. İzleyenler izlemeyenlere duyursunlar efenim.

Selametle…

FRAGMAN


Yorumlar

 1. kraken

  Cevapla

  • mr.z

   Cevapla

 2. e.a

  Cevapla

  • mr.z

   Cevapla

 3. blv

  Cevapla

  • mr.z

   Cevapla

 4. Anonim

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir