Warm Bodies – Sıcak Kalpler
Zombi filmlerinin arasında en farklısı, ismi gibi en sıcağı diyebiliriz. Daha önce bir zombi filmini zombinin gözünden, onun bakış açısından izlememiştim. Tür olarak komedi ve romantizmin ön plana çıktığı film son derece sürükleyici ve eğlenceliydi. Tipik zombi filmlerinin çok ilerisine geçen film insanın içinde bir yerlere dokunuyor. Böyle bir konudan insanı etkileyebilecek kadar duygusal ve komik bir yapım çıkması insanı şaşırtıyor.

Konu olarak nedenini bilmediğimiz bir sebepten dünyada bir salgın olmuştur ve hasta insanların sayısı normal insanlardan çok daha fazla bir hale gelmiştir. Zombilerin arasında kalan insanlar kendilerini korumak için yüksek duvarların arasında bir yer yaparak yaşarlar. Bazı ihtiyaçlarını karşılamak için dışarı çıkan silahlı gruplar bir gün eczanede zombilerin saldırısına uğrar. İşte tam buradda Julie, zombi R ile karşılaşır. R Julie’ yi bir yemek olarak göremez ve ilk görüşte aşık olur. Zamanla Julie’ ye duyduğu aşk onun insan özelliklerini geri getirmeye başlar. Ve bu diğer zombilerde de etkisini göstermeye başlar. Tek sorun bundan faydalanamayacak kadar derinlere gitmiş zombiler ve insanların zombilere karşı kırılmaz önyargılarıdır.

Başrolleride Teresa Palmer, Nicholas Hoult, John Malkovich ve Rob Corddry oynamaktadır. İzlemeyi düşünen herkesi çok eğlenceli bir film bekliyor. Tereddüt etmeden açmanızı tavsiye ederim, iyi seyirler.

FRAGMAN


Yorumlar

  1. beyza

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir