Vatanım Sensin Dizisi İzleyiciyle Buluşuyor
vatanim-sensin-izle

Merhaba dizi severler… Bugün sizlere Kanal D ekranlarında yeni yayına girecek olan bir diziden bahsedeceğim. Vatanım Sensin adlı bu dizide Halit Ergenç, Onur Saylak, Bergüzar Korel gibi rol yeteneği yüksek, sağlam oyuncular yer alacak. Hatta Halit Ergenç ve Bergüzar Korel, aynı gerçek hayattaki gibi dizide de evli bir çifti canlandırıyor. Dizide ise isimleri Azize ve Cevdet… :)

Dizinin konusundan kısaca bahsetmek gerekirse şunları söyleyebiliriz: Bilindiği üzere İzmir, 15 Mayıs 1919’da Yunanistan Krallığı tarafından işgal edilmişti. Bu işgal 9 Eylül 1922’de Türk ordusunun kente girişiyle sonra ermişti. İşte Vatanım Sensin dizisi de bu yılları ve bu yıllarda gerçekleşen çeşitli olayları ele alıyor. Tarihi bir değeri olması sebebiyle otoriteler, dizinin reyting rekorları kıracağını iddia ediyor.

Açıkçası diziye maddi anlamda da oldukça fazla yatırımlar yapıldı. Dizinin çekimleri için İstanbul’da dev bir plato kuruldu. Kemeraltı, Kordon, Selanik gibi yerlerde askerlerin tedavi göreceği bir hastane inşa edildi. Bu hastanenin yanı sıra karakol ve karargâh da inşa edilen yapıların içerisinde bulunuyor. Elbette dizinin çekimleri, yukarıdaki açıklamadan da anlaşılacağı üzere sadece İstanbul’da gerçekleşmeyecek. İzmit, Ayvalık, İzmir ve döneme göre uygun olan yerlerde sürdürülecek çekimler. Bu da Vatanım Sensin izle mek isteyenler için daha gerçekçi bir izlenim hissi sağlayacak.

Her dizide olduğu üzere Vatanım Sensin dizisinde de işin içinde biraz (belki de fazlaca) entrika ve fırtınalar bulunmakta. Mesela bunlardan en fazla dikkat çekeni, Onur Saylak’ın canlandırdığı Tevfik Yüzbaşı karakterinin çok yakın arkadaşı Cevdet’in eşine, yani Azize’ye gönlünü kaptırması…

Dizinin yönetmenliğini Yağmur-Durul Taylan kardeşler üstlenmekte. Senaryosunda ise Necati Şahin ve Nuran Evren Şit gibi isimleri görmekteyiz. İzleyiciyle büyük bir bağ kurması düşünülen diziyi heyecanla bekliyoruz. Şimdiden herkese iyi seyirler!

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir