(+96) Kişi oy verdi.

Togo (2019)
Merhaba Film Önerileri takipçileri… Bugün sizlere Macera, biyografi ve dram türlerini barındıran imdb puanı 8,1 olan film önereceğim. Bu filmimizin adı Togo Tom Flynn tarafından yazılan ve Ericson Core tarafınca yönetilen film, gerçek bir köpeğin hikayesini mevzu alıyor.

Boş rollerinde Willem Dafoe ve Julianne Nicholson’ın oynadığı film Togo, adını bir kızak köpeğinden alıyor. 1925 senesinde yayılmaya süregelen difteri hastalığı Alaska’nın kasabalarına da ulaşmıştır ve biroldukça insanoğlunun, özellikle de çocukların ölümüne yol açmıştır. Hastalığı iyileştirecek bir serum vardır sadece 1000 kilometre uzakta bir yerdir ve Alaska’ya yüzyılın fırtınası gelmek üzeredir. Kasabanın ileri gelen insanoğluı toplanır ve kızak köpekleri ile bir kızakçıyı serumu alması için göndermeye karar verir. Leonard Seppala (Willem Dafoe) ilk başta baş belası bir köpek bulunduğunu düşündüğü için Togo’dan kurtulmaya çalışır.

Togo diğer köpeklere gore daha ufak ve eğitilmesi daha zor bir köpektir sadece Seppala en nihayetinde Togo’nun öncü bir kızak köpeği bulunduğunu anlamış olur. Kasaba tarafınca verilen karar ile serum koşusuna çıkan 12 yaşındaki yaşlı köpek Togo ve Seppala, Alaska’nın o güne kadar karşılaştığı en büyük fırtınaya aldırmadan kızakla kilometrelerce yolu gitmeli ve serumu alarak kasabadaki çocukları kurtarmak zorundadır.


Şuna da göz atabilirsiniz: Corona Virüsü Belirtileri Nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WordPress Themes