The Raid: Redemption – Baskın (2011)
Amerika ve Endonezya ortak yapımı olan film aksiyon ve dövüş dendiğinde aklıma gelen ilk filmlerden biri olmayı başardı. Endonezya yapımı olmasından dolayı izlerken çok bir beklentim yoktu. Ama film o kadar sürükleyici ve dövüş sahneleri o kadar gerçekçiydi ki kendimi filme kaptırdım. Amerika desteği olduğu filmi izleyince gerçekten de anlaşılıyor. Film çok beğenildiği için mi yoksa planlı bir şekilde oldu bilmiyorum ama 2014 yılında  devam filmi geldi. İlkinin yerini alamasada o da seyir zevki çok yüksek bir film oldu. Sizde bu seriyi izleyerek aksiyona doyabilirsiniz.

Filmde hikayenin etrafında döndüğü kişi bir polis memurudur. Bir gece baskın yapılacağı haberini alır ve evinden ayrılarak operasyona katılır. Bu baskının amacı aranan son derece tehlikeli bir uyuşturucu kaçaksının bulunduğu yere ani bir baskın yaparak ele geçirmektir.Kalabalık bir timle binaya baskın yapan polisleri kötü bir sürpriz beklemektedir. Polislerin baskın yapacağı 30 katlı binanın her katında tehlikeli  ve psikopat derecesinde kişiler yaşamaktadır. Baskının haberini alan bu kişiler örgütlenerek polislere zor anlar yaşatır. Büyük kayıplar veren tim artık hayatta kalma mücadelesi içine girer.

Çatışma ve dövüş sahneleri bakımından efsane filmler arasına giren Baskın size hem aksiyon dolu sahneler hem de film içinde ortaya çıkan sürprizler yaşatıyor. Eğer ki bu filmi izlemediyseniz çerezinizi hazırlayın ve akıllara kazınacak bolca sahnesi olan bu filmi izleyin. Şimdiden izleyecek herkese iyi seyirler.

FRAGMAN


Yorumlar

  1. AYDIN

    Cevapla

  2. Anonim

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir