The Purge: Anarchy – Arınma Gecesi (2014)
The_Purge_Anarchy_review_article_story_large

Bol gerilime hazır mısınız? Purge: Anarchy aslında bir devam filmi, bir de sadece Purge diye ilk filmi var ama o pek talep görmemiş hiç duyulmamış neredeyse. Ben sadece Anarchy’i izledim, konu bütünlüğü de yok zaten size de bunu tavsiye etmek istiyorum. The Purge, beni konusuyla çekmişti bir de başrol Frank Grillo’nun hatrına izleyeyim dedim. İnanılmaz sinir bozucu bir senaryosunun olması filmin başarısı bence.

Konu olarak şöyle anlatayım, film birkaç yıl gelecekte geçiyor, Amerika’nın yönetim şekli değişmiş, başlarında vakıf gibi bir kurum var ve suç oranını %1’in bile altına düşürmenin yolunu bulmuşlar, yılda sadece 1 gün tüm suçlar yasal sayılıyor. İstediğiniz gibi cinayet işleyebilir, tecavüz, hırsızlık vs. her şeyi yapabilir ve her şeye maruz kalabilirsiniz. Çünkü koca bir ülke tüm yıl tüm derdini tasasını içine atıp bu günü bekliyor. İşte bu Arınma günlerinden birinde bir şekilde kendine güvenli bir alan bulamamış bir grup insanın hikayesini sinir stres içinde izliyoruz.

Biraz siyasi içerikli de olan film hem bu sebepten, hem çok farklı bir fikir üzerine kurulu senaryosundan hem de sürprizli karakterlerinden dolayı takdiri hak ediyor.

Fragman


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir