The Longest Ride – Seninle Bir Ömür (2015)
Uzun süredir sürekli tarih  ve biyografi filmleri izliyordum. Biraz romantik bir filme ihtiyaç duydum ve şans eseri bu filmi buldum. Filmi izlerken bir süre sonra gene tarih ve biyografiden kaçamadığımı fark ettim. Ama kesinlikle izlemenizi tavsiye ettiğim bir filmdir.

Luke Collins 3 kere dünya şampiyonu olmuş bir profesyonel bir boğa binicisidir. Sophia ise sanat aşığı bir üniversite öğrencisidir. Sophia arkadaşları ile beraber gittiği bir yarışta Luke ile tanışır. Luke ise geçen sene yaşamış olduğu kaza sebebiyle yaşadığı kariyer düşüşünü yeniden yükseltmek için her şeyi gözardı etmekte ve çok büyük çaba harcamaktadır. Annesinin yaşadığı ve kendi büyüdüğü çiftliği kaybetmemek için önüne çıkan engeller için savaşmaktadır.

Luke ve Sophia’nın karşısına şans eseri birisi çıkacaktır. Ira… Ira oldukça yaşlı bir adamdır. Sophia Ira’yı sık sık Luke ise ara sıra ziyaret etmektedir. Ira hayat hikayesini anlatırken tarihle karşılaşıyorsunuz. Büyük aşkı Ruth ile olan yaşadıklarını anlatan Ira zaman zaman hem Sophia’yı hem de bizleri duygulandırıyor.

Luke ve Sophia hayata tamamen farklı bakışlara sahiptirler. Bu onların en büyük sınavı olacak.

Bence güzel bir anınızda bu filmi açıp izlemelisiniz. Aşkın her türlüsünü görebilirsiniz. Aşk için yapılan fedakarlıkları, cömertlikleri uğruna kaybedilenleri ve kazanılanları göreceksiniz. Kaliteli bir aşk filmi diyebilirim. İçinde dram, aşk, biyografi ve tarih var. Ama en yoğun aşk var. Hem Ira ve Ruth’un aşkına hem de Luke ve Sophia’nın aşkına şahit olacaksınız. Sonu ise gerçekten şaşkına uğratan cinstendi. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir