The Imitation Game – Yapay Oyun (2014)
En iyi film, en iyi erkek oyuncu, en iyi yardımcı kadın oyuncu ödülleri de dahil 8 dalda Oscar adaylığı bulunan The Imitation Game’i çok beğendim. Gerçek bir hayatı anlatıyor olması, dönemin faşist bakış açısını tokat gibi vuruyor olması ve başrol Benedict Cumberbatch’ın muhteşem performansı görülmeye değer.

Günümüzdeki bilgisayarların temelini atmış olan İngiliz Alan Turing’in hayatını anlatan filmde, 2. Dünya Savaşı sırasında Almanların kendi aralarında iletişim kurdukları şifrelerin yani Enigmanın çözülme aşaması, Almanların savaşı kaybetmesi ve sonrasında olan olaylar anlatılıyor. -Evet çocuum Almanlar kaybedince biz de kaybetmiş sayıldık-

Alan Turing, belki de bu zamana kadar adını bilmediğimiz için kendimize kızmamız gereken biri. O kadar dahi olmasına, matematik biliminde ulaşılmaz bir zeka olmasına rağmen o da insanoğlunun bencilliğinden ve faşizminden kurtulamamış maalesef ki.. Gerçek bir olayı anlattığı için Oscar’da şansı yüksek bence ama karşısında rakip olarak bir başka dahi Stephen Hawking’in hayatını anlatan bir film var. Bence en iyi film ve en iyi erkek oyuncu dalında bu 2 filmin mücadelesi olacak.

22 Şubat’ta yapılacak Akademi Ödülleri öncesi Imitation Game’i mutlaka izleyin!

This is very important since if you’re having fun, then you’ll have the ability to compose https://www.affordable-papers.net/ in a more successful way.


Yorumlar

  1. tarihçi

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir