The Hobbit: Battle of the Five Armies – Beş Ordunun Savaşı (2014)
Burayı filmle ilgili resimlere boğabilir, satırlarca yazı yazabilirim sanırım :) Resmen bir efsane daha bitti.. Şunda peşin peşin anlaşalım Hobbit serisi, Lord of the Rings serisinin her zaman bir iki adım gerisinde kalacak. LOTR gibisi gelmedi, muhtemelen de gelmez. Hobbit’in 2. filmi Smaug’un Çorak Toprakları benim için biraz hayal kırıklığı olmuştu. Piyasaya uymuş, ticari kaygıyla ve bol abartılı sahneyle çekilmişti. Bu film için de aynı hisler içindeydim ancak 1-2 tuhaf sahne dışında çok başarılı bir filmdi, iyi bir final olmuş. Tabi ki böyle olumsuz eleştiriler yapsam da serilerin büyük hayranı olduğum gerçeği asla değişmez.

Ejderha Smaug’un Göl Kasabasına saldırmaya gittiği andan devam eden filmde, Thorin’in dağı ve altınları ele geçirmesinden sonra Orklar, Elfler, Cüceler, İnsanlar arasında bir savaş başlar.. Baştan sona savaş sahneleriyle dolu olmasının yanı sıra her karakter için hikayenin nasıl sona erdiğini de kimseyi atlamadan anlatmış sevgili yönetmen Peter Jackson.

Elflerin mükemmelliğine bir kez daha vurulacağınız, Göl Kasabasının kahramanı Bard’ı ayakta alkışlayacağınız, Cücelere şaşıracağınız, Gandalf’ı, Bilbo’yu hatta Saruman’ı son kez gördüğünüz için hafiften hüzünleneceğiniz The Hobbit: Battle of the Five Armies, seriye yakışan, Yüzüklerin Efendisi’nin 1 adım gerisinde duran bir finalle bitti. Neredeyse 15. yılına yaklaşan bu muhteşem 2 üçleme için emek veren herkese teşekkürü borç bilir, bu filmin de sinemada 3 boyutlu izlenmesini şiddetle tavsiye ederim. İyi seyirler!


Yorumlar

  1. Huseyin

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir