The Dressmaker – Düşlerin Terzisi (2015)
Merhaba arkadaşlar bu sefer Avusturalya yapımı bir dram filmi ile karşınızdayım. Öncelikle şunu söylemeliyim ki filmde rol alan bütün oyuncular canlandırdıkları rollerin hakkını fazlasıyla vermiş. Bu filmi sitede paylaşıp paylaşmama konusunda tereddüt de kalmıştım. Ama daha sonra IMDb puanı 7.1 olan bu filmden sizi mahrum bırakmamaya karar verdim.

Bu film  Rosalie Ham tarafından yazılan Düşlerin Terzisi adlı kitabın beyaz perdeye uyarlanmış halidir.

Filmimizde yer alan oyuncular; Kate Winslet, Liam Hemsworth, Hugo Weaving, Judy Davis arkadaşlar.

Filmin konusuna gelirsek; Tily Dunnage (Kate Winslet) güzel, yetenekli ve sıra dışı bir kadındır. Bir adamın ölümünden sorumlu tutulan Tily Dunnage bu sebepten dolayı büyüdüğü kasabayı terk etmek zorunda kalmıştır. Olayın üzerinden yıllar geçtikten sonra annesi Molly’yi (Judy Davis) bulmak için geri döner. Ama yüreğinde hala geçmişe ait yaralar bulunmaktadır.

Kasaba sakinleri Tily’yi bir suçlu olarak görürler ve onu aralarında istemezler. Kasabaya usta bir terzi olarak dönen Tily adeta kasabanın bütün kadınlarını baştan yaratır. Bu şekilde onlara yaklaşmaya ve hatta onların sevgisini kazanmaya başlar. Sonunda Tily kasabanın en yakışıklı adamı olan Teddy’ye (Liam Hemsworth) kalbini kaptırınca bu aşkın ona tahmin edemeyeceği şeyler yaptıracağına tanık olacaktır.

Size tavsiyem filmi sonuna kadar izlemenizdir arkadaşlar.

İYİ SEYİRLER…
FRAGMAN


Yorumlar

  1. jaksdasda

    Cevapla

  2. h ibrahim özsavran

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir