The Bucket List – Şimdi ya da Asla (2007)
The Bucket List tam anlamıyla efsaneler arasına girmiş mükemmel bir film. Jack Nicholsan ve Morgan Freeman gibi iki üstadın bir araya geldiği bu film defalarca izlenebilecek ve her defasında ayrı bir keyif veren yapım olmuş. Benim adıma çok ayrı yeri olan bu film insanın içine işliyor. İzledikten sonra yüzünüzde sıcacık bir gülümseme bırakıp insana hayatın ve zamanın değerini düşündürüyor.

Filmin konusu ise Edward Cole milyoner bir kişidir. Carter Chambers ise sıradan bir araba tamircisidir. Bu ikilinin yolları bir hastane odasında kesişir. İkisi de amansız bir hastalığın pençesindedir ve hayattaki günleri sayılıdır. Başlarda zengin ama huysuz bir kişi olan Edward kendi hastanesinde Carter’ la beraber kalmak istemez ama zamanla bu ikisi arasında bir yakınlaşma başlar. Ölmeden önce hayatta yapmak istediklerine dair bir liste çıkaran ikili sırayla bunları yapmaya başlar. Hayatlarında ilk defa kargaşa ve yorgunluktan sıyrılarak kendileri için yaşamaya başlayan bu adamlar hayattan zevk almaya başlar ve aralarındaki bağ daha çok kuvvetlenir. Hayatlarında ki eksiklikleri ve yarım kalan işleri tamamlamaya çalışan ikili son günlerini doyasıya eğlenerek ve duygusal anlar yaşayarak geçirir.

Eğer ki bu filmi hala izlemediyseniz hiç düşünmeden bu filmi açın. Beğeniceğinize kefil olabileceğim güzellikte ve tatlılıkta bir film The Bucket List. Herkese şimdiden iyi seyirler.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir