Sully – (2016)
Usta oyuncu Tom Hanks‘in başrol oynadığı ve yönetmen koltuğunda Clint Eastwood’un oturduğu Sully filmi 2009 yılında yaşanmış bir olayı konu alıyor.

Filmi efektler ve oyunculuk bakımından ele alacak olursak çok başarılı buldum, filmin konusunun da gerçek bir olay olması bir hayli ilgimi çekmişti ve izlediğim de beklentilerimi yeterince karşıladı. Pilotlara yapılan haksızlıkları vs. çok iyi yansıtmışlar. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Sully filminin konusuna gelecek olursak, Sully (Tom Hanks) bir hava yolu şirketin de uzun süre çalışmış çok tecrübeli bir pilot, her zaman olduğu gibi yardımcı pilotu Jeff ile birlikte uçuş hazırlıklarını tamamlayıp kalkışa geçiyorlar. Uçak gökyüzüne havalandıktan kısa bir süre sonra kuş sürüsüyle karşılaşıyor, karşılarından gelen kuş sürüsünün uçağın motorlarına çarpmasıyla ilk olarak uçağın birinci motoru ve ardından ikinci motorunu da kaybediyorlar. Olayın şaşkınlığı içinden bir süre çıkamayan Sully ve Jeff uçağı geri döndürmek için hemen kule ile irtibat kuruyorlar fakat kule ile görüşme yaptıkları esnada Sully geri dönebilecekleri kadar zamanlarının olmadığını ve uçağın hızının yetersiz olacağını düşünerek uçağı Hudson Nehri’ne indirmek için rotasını oraya yöneltiyor.

Uçakta bulunan 155 yolcu ve mürettebatın hayatı Sully ve yardımcı pilotu Jeff’e bağlıdır. Tecrübeli pilot Sully uçağı sağ salim indirmeyi başarsa bile firma yetkilileri tarafından açılan soruşturma yüzünden her şeyini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya gelecektir Sully kendini temize çıkarabilecek mi izleyip görelim.

İMDB Puanı : 7,5

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir