Submarine – Denizaltı (2010)
submarine, denizaltıSubmarine’ i herkese hitap etmeyecek bir film olarak görüyorum. Filmle ilgili yapılan yorumları biraz araştırdığımda da ya hayran kalındığını ya da hiç sevilmediğini görüyorum ki böyle filmleri severim çünkü herkese filmi sevdirmek için uğraşmaz kendi anlatmak istediğini kendi tarzıyla anlatır. Ve böyle filmleri sevenler için harika bir yapım ortaya çıkar. Belli bir tempoda ilerleyen film bir şekilde belki de samimi anlatımıyla sizi içine çekmeyi başarıyor ve yaklaşık 100 dakika su gibi geçiyor. Dizide ki müziklerde filme o kadar uyumluydu ki filmi sevmemde çok büyük bir katkısı oldu.

Filmin konusuna gelecek olursak Oliver Tate 15 yaşında bir genç olarak cinsel uyanışını yaşamakta ve kafasında bazı sorular vardır. Aynı zamanda annesiyle babası arasındaki sorunların farkındadır bu yüzden onların aralarını düzeltmeye çalışır. Biz de Oliver’ ın sahil kasabasındaki mütevazı hayatını izlerken herkesin başına gelebilecek sorunlarla başa çıkmaya çalışmasını izliyoruz.

Çok bilinmeyen bir film olan Submarine belki de sizin için çok özel bir film olabilir bence şansınızı deneyin en azından fragmanına bir göz atın. Son olarak dram ve komedi türündeki bu filmin başrol oyunculuklarını Craig Roberts, Yasmin Paige, Noah Taylor ve Sally Hawkings yapmaktadır. Ben Stiller’ın da bu filmin yapımcısı olduğu dipnotunu verdikten sonra izleyecek herkese iyi seyirler diliyorum.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir