Source Code – Yaşam Şifresi (2011)
source, cod, yaşam, şifresiYüzbaşı Colter Stevens gözlerini bir trende açar. Oraya nasıl geldiğini hatırlamayan Colter’ ın karşısında kendini tanıyan bir kadın vardır ama Colter onu tanımıyordur. Bir süre sonra farkeder ki Colter başkasının bedenindedir. Bir süre sonra da tren bir bomba yüzünden patlar. Bu sefer gözlerini askeri bir yerde açan Colter öğrenir ki devletin desteklediği askeri bir programda deney olarak kullanılmaktadır. Bu program sayesinde insanların ölmeden önceki son 8 dakikasını onların bedenine girip yaşayabilmektedir. Bu sayede trende ki bombacının kimliğini tespit etmesi istenmektedir. Yüzbaşı Colters her seferinde trene geri dönerek ipuçları toplamaya başlar. Her seferinde bombacıya biraz daha yaklaşır ve beklenmedik olaylarla karşılaşır.

Bilim kurgunun heyecan ve aksiyonla birleştiği bu film orjinal senaryosu sayesinde çok keyifli 1.5 saat geçirmenizi sağlıyor. Başrollerinde Jake Gyllenhaal, Michelle Monaghan, Vera Farmiga, Cas Anvar ve Jeffrey Right oynamaktadır.

Bu filmi izleyip izlememe arasında kaldıysanız hiç düşünmeden açın derim. Kendine özgün konusunun yanında kaliteli kadrosu ve film içinde şaşırtıcı sahneleriyle izlenmeyi kesinlikle hak eden bir yapım.

FRAGMAN


Yorumlar

  1. FENASİ

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir