Sons of Anarchy – Dizi Tavsiyesi
 

Film önerileriyle beraber artık dizi önerilerine de ağırlık vermeye başlıyorum. Yabancı dizi dendiğinde akla ilk gelen Prison Break, Lost, Breaking Bad gibi dizilerden farklı isimler söylemeye çalışıcam sizlere. Sons of Anarchy Amerika’ da çok ses getirmiş fazlasıyla beğenilen bir dizi olmasına rağmen Türkiye’ de bir adım geride kalmış çok fazla izlenilen bir dizi olamadı. İzlemeyenler için üstte dediğim dizilerden hiç bir eksiği olmayan bu diziyi müthiş oyuncu kadrosu, harika kurgusu, senaryosuyla bir maden olarak görüyorum. Dizinin müziklerine ise çok iyiydi diyerek geçemem sanırım bir dizinin sahip olabileceği en iyi müzik arşivine sahip SoA.

Dizimizin konusuna gelirsek eğer, Amerika’ da ki motosiklet kulübü kültürünü anlatan onların kendilerinin kuralsız hayatını koruma çabalarını, yasalarla girdikleri çetrefilli oyunları ve diğer çetelerle amansız mücadelelerini anlatıyor. Bununla beraber kulübün kendi içinde ki sırlarının kulübün geleceğini nasıl etkiliyor onu göreceğiz. California’ nın Charming kasabasında geçen dizi de kasabanın bir parçası olan kulüp hem kasabayı diğer çetelerin yerleşiminden korurken hem de yasa dışı işlerden de elini çekmeyerek para kazancını sağlar.

Dizinin oyuncu kadrosu çok tanıdık isimlerle dolu, filmlerden görmeye alışık olduğumuz bu isimler bir dizide karşımıza çıkıyor. 7 sezon boyunca bir çok tanıdık ismi barındırmış bu dizi karakterler olarak da inanılmaz renkli kişiliklere sahip. İzledikçe aileniz gibi görmeye başlayacağınız onlarla beraber çatışmalara girip, motor üstüne binip, içerek eğleneceğiniz, bir çok ölüme şahit olacağınız bu diziyle çok güzel zaman geçireceğinizi düşünüyorum.

İzlemeyi düşünen herkesi SoA’ nin müthiş hikayesine davet ediyorum. Şimdiden herkese iyi seyirler.

FRAGMAN


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir