Sin City: A Dame to Kill For – Günah Şehri: Uğruna Öldürülecek Kadın
sin, city, günah, şehriSin City benim için efsane filmler arasındadır. O karanlık atmosferi, karakterlerin ortamı eşsiz betimlemeleri, sigara dumanı, kan dolu sahneleri, yönetmenlerimizin bazı yerleri öne çıkarma tekniği, bir çok farklı konunun ayrı işlenip birbirleriyle yer yer iç içe geçmesi olsun benim gözümde farklı bir filmdir. 9 yıl gibi uzun bir aradan sonra devam filmi gelmiş bulunmakta, ilki kadar müthiş olduğunu düşünmüyorum ama yine de izlemesi çok keyifliydi. İlk filmde gördüğümüz Jessica Alba, Bruce Willis ve Mickey Rourke bu filmde de yer alıyor. Onların yanına da Joseph Gordon-Lewitt, Eva Green ve Josh Brolin eklenince yine Sin City kriterlerine uygun müthiş kadro sağlanmış.

Filmin konusu ise şehre yeni gelmiş Johhny iyi bir kumarbazdır ve şehrin en güçlü insanı olan senatörden intikam almak için bir plan hazırlamıştır. Bir diğer yandan Dwigth ise daha önce onu yarı yolda bırakan tek aşkı Ava’ nın ondan yardım istemesiyle hayatı alt üst olur. Ava’ nın onu bir kez daha tuzağa düşürmesiyle bu tehlikeli kadını durdurmak için karanlık tarafına tekrar bürünmesi gerekir. Ve bu yolda Marv ve başka kişilerden de yardım alır. Ama bu o kadar kolay olmaz. Son olarakta ilk filmde de olan Nancy, ölen aşkı John Hartigan’ ın intikamı için senatörün peşindedir.

İntikam üzerine kurulu bu filmde yine bir çizgi romanın içine giriyoruz. Sin City’ nin farklı tadını yaşamanızı tavsiye ediyorum. Şimdiden iyi seyirler.

FRAGMAN


Yorumlar

  1. Anonim

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir