(+139) Kişi oy verdi.

Sar Başa (2019)
Sar Başa

Bugünlerde sınav sonuçları açıklanmaya ve gençler yeni okullarına gitmeye başlamışken bu filmi izlemek birçok kişinin ortak noktası haline geldi. Filmi izlemeye gittiğimde belli bir yaş ortalamasının salonda yerini aldığını gördüm. Gelen gençler hayatlarında çok önemli bir yeri olan sınavlarla ilgili filmi büyük bir istekle izlemeye gelmişler. Sar Başa filmi benim de yakın zamanda başımdan geçen sınav stresini yeniden yaşamama sebep oldu. Bu filmi izlemeye tavsiye üzerine gittim. Bu tavsiye internet üzerinde yer alan komedi film önerileri arasında takip ettiğim bir kişinin tavsiyesi idi.

Filmde beni bile etkileyen bir sıvan heyecanı havası vardı. Bizim yaşadığımız stresi filmin kahramanı olan kişi de yaşıyor. Ussal, üniversite sınavına hazırlanıyor. Sınava iki gün kala Ussal hafızasını yitirir. Film bu karakter üzerinden devam ediyor. Bunun yanında ön plana çıkan karakterler Ussal’ın abisi, basketbol antrenörü Kürşad, kuzenler ve Sabri. Ussal uzun süredir sınava hazırlanmaktadır. Tam da sınava girecekken hafızasını yitirmesi üzerine arkadaşları ve dostları onun hafızasını yerine getirmeye çalışıyor. Bunu yapmak için de yaşadığı son günleri ve olayları canlandırmaya çalışıyorlar.

Bu film internet üzerinden film önerileri olarak oldukça fazla olumlu yorum almış bir film olarak görülüyor. Filmi izlemek için ilk baktığımda You Tube fenomeni olan Alper Rende’yi görünce izlemeye kesin karar verdim. Alper Rende oldukça fazla izlenen bir kişi olduğu için iyi bir iş çıkardığını düşünüp izleyeyim dedim. Gerçekten de oyunculuğu oldukça iyi.

Gençleri sinemaya çeken bir ekip olarak gördüm bu filmin ekibini. Ben gençliğin yaşam felsefesinin ve sorunlarının filmde çok iyi şekilde işlendiğini de gördüm. Oyuncuların her biri farklı alanlarda ünlü olunca filmi izlemeye gelenler de daha çok olmuş. Ben filmi herkesin yaşadığı veya yaşayabileceği olaylar üzerine kurulu olması sebebiyle beğendim. Sadece gençlere değil gençleri anlamak için ileri yaştakilere de filmi tavsiye ediyorum.

Vizyon tarihi: 23 Ağustos 2019(1s 40dk)
Yönetmen: Berk Alan
Oyuncular: Alper Rende, Bilge Su Işık, Kemal Can Parlak, Ali Biçim,
Tür: Komedi
Ülke: Türkiye

Sar Başa Fragman


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir